NASZ PATRONAT - FESTIWAL OTWARTE OGRODY

mrot-patronat-festiwal-otwarte-ogrody-jozefowW imieniu Burmistrza Miasta Józefów - pana Stanisława Kruszewskiego mamy zaszczyt zaprosić do Józefowa na jedyny w swoim rodzaju Festiwal Otwarte Ogrody. Krajobraz kulturowy miasta, które w tym roku obchodzi 55-lecie nadania praw miejskich to mozaika tradycji, historii i przyrody, którą dziedziczymy.

 

Festiwal Otwarte Ogrody odbędzie się w Józefowie po raz dziewiąty. Jak co roku zostaną otwarte prywatne i publiczne przestrzenie, w których mieszkańcy zorganizują kameralne wydarzenia kulturalne i edukacyjne. W otoczeniu przyrody i unikalnej architektury drewnianej, tzw. „świdermajerów”, odbędą się wystawy, warsztaty, koncerty, wycieczki oraz spotkania ze specjalistami z wielu dziedzin, m.in.: ekologami, historykami, artystami.
 

Tegoroczną edycję Festiwalu w piątek 9 czerwca otworzy Konferencja naukowa „PASJA.KULTURA.DZIEDZICTWO - NIEMATERIALNE” poświęcona niematerialnemu dziedzictwu kulturowemu naszego regionu.
Swoją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie podzielą się zarówno przedstawiciele instytucji tworzących system ochrony niematerialnego dziedzictwa, jak i praktycy – autorzy i uczestnicy projektów edukacyjno-kulturalnych.
TUTAJ PROGRAM KONFERENCJI

Z kolei swoją przestrzenią i pasją dzielić się będą mieszkańcy – właściciele józefowskich ogrodów, współorganizatorzy Festiwalu. W sobotę 10 czerwca zapraszamy w ich gościnne progi, gdzie w otoczeniu przyrody i unikalnej architektury odbędą się kameralne koncerty, wystawy, warsztaty, spotkania i wycieczki.
TUTAJ PROGRAM FESTIWALU

W niedzielę 11 czerwca przypomnimy Państwu letniskowe dziedzictwo Józefowa – zapraszamy na skwer św. Jana Pawła II na wydarzenie „Sąsiedzkie Śniadanie. Sąsiedzkie Letnisko”. W programie niedzielnego pikniku znajdą się m.in. warsztaty kulinarne, warsztaty o rzece Świder, plenerowe rozgrywki planszowe, nie zabraknie też wykwintnej kuchni. Partnerem spotkania będzie stowarzyszenie non-profit Slow Food Youth Polska. Po sporej dawce tradycji, Festiwal zakończymy awangardowo – koncertem zespołu MA.
TUTAJ PROGRAM ŚNIADANIA

Czy dziewięć edycji Festiwalu to mało czy dużo? Może i Festiwal Otwarte Ogrody stanie się kiedyś cząstką mazowieckiego, niematerialnego dziedzictwa kulturowego – czas pokaże!

 

mrot-jozefow-baner

Więcej o festwalu: http://otwarteogrodyjozefow2017.blogspot.com/