UZDROWISKO KONSTANCIN OBCHODZI 100-LECIE

mrot-dni-konstancinaW weekend 10 i 11 czerwca w Parku Zdrojowym odbyły się Dni Konstancina. W tym roku były wyjątkowo uroczyste, ponieważ Konstancin obchodzi swoje 120-lecie, a Uzdrowisko świętuje 100-lecie istnienia. Konstanciński Dom Kultury przygotował mnóstwo wyjątkowych atrakcji m.in. warsztaty, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawy, pokazy, koncerty, wycieczki po Konstancinie z przewodnikiem, spektakle, występy zespołów muzycznych i tanecznych.


W sobotę, 10 czerwca na scenie amfiteatru wystąpią, m.in. popularne piosenkarki Carmell (godz. 15) i Dorota Osińska (godz. 16), a gwiazdą pierwszego dnia będzie wokalista Andrzej Piaseczny, którego koncert odbędzie się w amfiteatrze o godz. 20.30.  Dni Konstancina zapewniają nie tylko świetną zabawę, lecz także są okazją do do zgłębiania pasjonującej historii letniska.

Nic nie może się równać z atmosferą tego wydarzenia, które tym razem przeniesie nas w barwne lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Podróż w czasie zapewni Piknik Retro z atrakcjami sprzed stu lat oraz efektowna Parada Retro (niedziela, 11 czerwca, od godz. 13.30) w strojach z epoki przy akompaniamencie klimatycznej muzyki.

Ponadto w niedzielę m.in. koncert artystów Teatru Wielkiego Opery Kameralnej w Warszawie, którzy przypomną najbardziej znane musicale, pokaz tanga i muzyka dwudziestolecia międzywojennego zespołu Makabunda. Występy w amfiteatrze zakończy Dariusz Kordek, który wcieli się w postać niezapomnianego Eugeniusza Bodo w głośnym musicalu o życiu tego znanego artysty międzywojennego (godz. 20.30).

Zapraszamy również do udziału w wyjątkowych konkursach, nie tylko na strój retro, lecz także na najpiękniejsze brody i wąsy. Warto też odwiedzić atelier fotograficzne, w którym będzie można zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie w stylu epoki.

Wśród atrakcji sportowych będą, m.in. bieg z misiem dla najmłodszych (1-9 lat), szachy, turniej badmintona, a także widowiskowe i zabawne konkurencje retro – bieg z fajerką, boule oraz mecz piłki nożnej, mieszkańcy kontra samorządowcy. Nie mogłoby zabraknąć także rejsów łodziami pychówkami po Jeziorce, lotów balonem oraz wycieczek z przewodnikiem po najpiękniejszych zakątkach letniska.

Natomiast pod Hugonówką odbędzie się rodzinny piknik, podczas którego będzie można spróbować przepysznego ciastka „Konstancja” oraz doskonałej kawy „Hugon”, według receptur przygotowanych przez cukierników i baristów specjalnie na Dnia Konstancina. Piknik uświetni muzyka na żywo zespołu The Warsaw Dixielanders. W niedzielę Hugonówce będzie można obejrzeć także spektakl „Opowieści Poli Negri” oraz prezentację multimedialną Doroty Łańcuckiej o życiu i twórczości najpopularniejszej polskiej aktorki, która w latach 20. była jedną z największych gwiazd Hollywood.

Dni Konstancina zakończy niepowtarzalna potańcówka w stylu lat 20. i 30. ubiegłego stulecia, którą w altanie przy Hugonówce poprowadzi zespół Makabunda. To tylko niektóre atrakcje z bogatego programu.

Szczegóły na www.konstancinskidomkultury.pl

 

 

mrot-dni-konstancina
Źródło i zdjęcie: Konstanciński Dom Kultury