KONGRES TURYSTYCZNY POWIATU WĘGROWSKIEGO

mrot-kongres-turystyczny-powiatu-wegrowskiegoStarostwo Powiatowe w Węgrowie wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Bądźmy Razem” zorganizowało II Kongres Turystyczny Powiatu Węgrowskiego „Dolina Liwca – szansą na rozwój turystyki”. W spotkaniu uczestniczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.


Kolejną edycję kongresu, poprzedzoną prezentacją filmu promującego walory turystyczne powiatu węgrowskiego, otworzyła wicestarosta Halina Ulińska. Podsumowała działania i realizację wniosków przyjętych po I edycji kongresu. Podkreśliła, że władze powiatu opracowały i wydały kalendarz wydarzeń promocyjnych w bieżącym roku i przeprowadziły konkurs na produkt turystyczny. Ponadto promowały Liwiec jako szlak wodny dla kajakarzy – zorganizowano wydarzenie „Otwarcie sezonu turystycznego w powiecie Węgrowskim” połączone z oddaniem do użytku nowo wybudowanej przystani kajakowej i plaży. Powstał również program zagospodarowania doliny Liwca. W starostwie powiatowym w Węgrowie odbyły się również spotkania dotyczące współpracy restauratorów z regionalnymi twórcami kulinarnymi.


Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że Węgrów jest na mapie Mazowsza miejscem szczególnym
"Z roku na rok z satysfakcją obserwujemy wzrost zainteresowania ofertą turystyczną naszego województwa. Alternatywą dla gwaru i tempa życia wielkich miast oraz kosztownych wyjazdów zagranicznych jest spędzenie urlopu bądź weekendu na Mazowszu. Ziemia węgrowska jest dla turystów miejscem niezwykłym – nie tylko ze względu na szeroką ofertę czynnego wypoczynku: wędkarstwa, kajakarstwa czy sportów motorowodnych. To  również niepowtarzalne walory kulturowe m.in. pałac w Starejwsi czy zamek w Liwie" - przypomniała.

Członek zarządu Elżbieta Lanc pogratulowała władzom powiatu aktywności w działaniach dotyczących rozwoju turystyki.
"Węgrów daje przykład innym miastom, jak promować swój wizerunek, udowadniając tym samym, że potrafi wykorzystać liczne walory miejscowości, przez co staje się ona coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów, jak i dla jej mieszkańców. Gratuluję realizacji przedsięwzięć, które udowadniają, że mieszkańcy gminy potrafią wykorzystać liczne walory społeczno-gospodarcze oraz turystyczne. Starając się o lepszą przyszłość, Węgrów przyczynia się również do budowy marki Mazowsza" - powiedziała.

Uczestnicy kongresu obejrzeli występy młodzieżowych zespołów ludowych ze szkół prowadzonych przez powiat Węgrowski: Zespołu „Zawierucha” z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, Zespołu „Sadzewiczowa” z ZSP w Łochowie i Zespołu tanecznego z ZSP w Sadownym. Ostatnim punktem imprezy było otwarcie wystawy prac fotograficznych Ryszarda Sakowskiego „Dolina Liwca”.

 

mrot-kongres-turystyczny-powiatu-wegrowskiego
Źródło i zdjęcie: Mazovia.pl