ZGŁOSZENIA DO V FETTING FESTIWALU

mrot-patronat-Halina Frackowia na IV Festiwalu Fettinga materialy orgaJeśli kochasz śpiewać, musisz tam być! Tylko do 20 października można zgłaszać udział w międzynarodowym konkursie muzycznym, w ramach V Fetting Festiwalu. W tym roku uczestnicy zmierzą się z piosenkami autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Jak się okazuje, mała mazowiecka gmina też może dużo...


Zgłoszenie - kartę i płytę CD wraz z nagranymi dwiema piosenkami, z własnym akompaniamentem lub podkładem muzycznym, trzeba wysłać na adres biura Festiwalu lub dostarczyć osobiście pod adres: Gminna Biblioteka Publiczna przy ulicy Armii Krajowej 49 w Baranowie.

Festiwal Fettinga, to świetna okazja dla młodych twórców do zaprezentowania muzycznych umiejętności. Konkurs ma formę otwartą, uczestnicy zostaną poddani ocenie nie tylko publiczności, ale też profesjonalnego jury, któremu przewodniczy Marek Kaliszuk - aktor teatralny, musicalowy, filmowy i wokalista. W listopadzie 2014 roku podbił serca widzów wygrywając 2. edycję programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Posługuje się wysoką skalą głosu, świetną techniką, ogromną wrażliwością, którą zaprezentuje podczas występu. 

Edmund Fetting polskiej publiczności znany jest przede wszystkim ze wspaniałego wykonania „Deszcze niespokojne”, a Festiwal jego imienia to cykliczne wydarzenie muzyczne w Baranowie, z którym Fetting związany był po wojnie. 

Tegorocznym bohaterem Festiwalu jest Wojciech Młynarski, autor blisko 2000 przebojów, twórca gatunku określanego jako śpiewany felieton, satyryk, artysta kabaretowy, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, kompozytor, reżyser teatralny. Współpracował z wieloma kabaretami, między innymi ze słynnym kabaretem Dudek.

Nabór do tegorocznego konkursu trwa do 20 października.

Festiwal to szansa na zaprezentowanie talentu szerszej publice. Pozwala na ocenę możliwości wokalnych i zdolności interpretacyjnych przez profesjonalne jury.  Dzięki własnej, współczesnej adaptacji utworów Wojciecha Młynarskiego rozwija wrażliwość estetyczną, kreatywność i wyobraźnię. Jednocześnie przybliża artystyczny dorobek patrona Festiwalu, nieco zapomnianego, a genialnego Edmunda Fettinga.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.fettingfestiwal.orgmrot-patronat-Fetting Festiwal materialy organizatora 1
Źródło i zdjęcia: FettingFestiwal.org