• Forum rozwoju Mazowsza

SMACZKI MAZOWSZA NA WORLD TRAVEL SHOW

00Mazowsze podczas drugiej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show w Nadarzynie pokazało się w zupełnie nowej odsłonie, która bardzo spodobała się zwiedzajacym. Pomimo sporej konkurencji na stoiskach wokół, nowy pomysł na prezentację"smakowitego" Mazowsza poprzez warsztaty kulinarne i live cooking okazał sie strzałem w dziesiątkę. Goście dopisali zarówno podczas dnia branżowego w piątek jak i w pozostałe dni targowe podczas weekendu.


Pomysłem na reklamę targów oraz na ściągnięcie zwiedzających było zaproszenie mniej lub bardziej znanych podróżników-celebrytów, takich jak Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba czy Martyna Wojciechowska. Pomysł skuteczny, bo jak zwykle takie nazwiska przyciągnęły tłumy, ale czy te tłumy przekładały się na zainteresowanie stoiskami pozostałych wystawców to już zupełnie inna sprawa...  

 

Innym magnesem były odbywające się w dwóch sąsiednich halach Camper Caravan Show 2017 i Warszawski Salon Jachtowy. Obie imprezy przeznaczone są dla gości z grubszym portfelem, którzy przy okazji mogli też zwiedzić halę targów turystycznych.

 

Natomiast dosyć bolesnym dla zwiedzajacych okazał się ruch organizatorów w kierunku mocnej komercjalizacji targów. Po ubiegłorocznym darmowym wstępie, tegoroczny jednodniowy bilet w cenie 40 zł od osoby plus parking 20 zł dla niektórych okazał się szokiem. Łatwo bowiem policzyć, że wyprawa rodziny 2+2 na takie targi to wydatek rzędu 200 zł za sam dojazd i wstęp. Jeśli ktoś chciał skorzystać ze stoisk z jedzeniem z różnych stron świata, musiał sięgnąć jeszcze głębiej do portfela.

Tym większym zainteresowaniem cieszyło się wysmakowane mazowieckie stoisko, gdzie jak zawsze można było liczyć na gościnność i doskonały poczęstunek. Dzięki temu materiały promocyjne wystawców z całego Mazowsza dotarły do rąk licznych zwiedzających. Teraz czekamy na efekty sprzedażowe.


A już niebawem, bo w dniach 23-25 listopada bedzie można ponownie poznawać najciekawsze smaki, smaczki i zakątki Mazowsza podczas targów TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki. Już dziś zapraszamy!Zdjęcia: J.A.Kwiatkowski/GoodPress