WARSZAWA W FILMIE JAPOŃSKICH TURYSTEK

oyakaZnalezienie idealnych prezentów dla bliskich to dla Japończyków punkt honoru. Na szczęście w Warszawie można znaleźć mnóstwo pięknych drobiazgów, przy okazji ciesząc się magiczną atmosferą zimowej stolicy. Przekonały się o tym Ayaka i Yasuka – bohaterki najnowszego filmu promocyjnego Stołecznego Biura Turystyki.Ayaka to studentka z Japonii, która mieszka w Warszawie od trzech miesięcy. Choć znalazła już kilka ulubionych miejsc, to każdego dnia odkrywa nowe zakamarki, sklepiki i atrakcje. Tym razem wraz ze swoją koleżanką Yasuką wyruszyła na poszukiwanie omiyage, czyli pamiątki z podróży, będącej bardzo ważną częścią japońskiej kultury. Przywiezienie bliskim w prezencie czegoś charakterystycznego dla odwiedzanego kraju czy miasta jest niepisanym obowiązkiem każdego turysty z Kraju Kwitnącej Wiśni. Japońskie studentki nie tylko znalazły w Warszawie kilka idealnych podarunków, ale też odkryły bajeczny klimat rozświetlonego zimowymi iluminacjami miasta.

Testimonial z udziałem Ayaki to kolejny projekt, w którym Stołeczne Biuro Turystyki oddaje głos prawdziwym użytkownikom Warszawy. Wcześniej o swoich związkach z miastem opowiadali w filmowych testimonialach: austriacka blogerka Viktoria, irlandzki instruktor golfa Duncan, hiszpańska triathlonistka Marina i włoski reżyser Giovanni. Przekaz oparty jest na osobistych historiach i prawdziwych emocjach, a taki najlepiej trafia do odbiorców – zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Film jest dostępny w trzech wersjach językowych: japońskiej, angielskiej i polskiej w trzech serwisach społecznościowych: na Youtube, Facebooku i Twitterze.