NOWY NUMER MODY NA MAZOWSZE

Szanowni Państwo! Kochane Dzieciaki!

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz wakacji przygotowaliśmy wydanie Mody na Mazowsze DLA DZIECI. Mam nadzieję, że będzie miłym załącznikiem do życzeń słońca i pogody podczas dużych i małych wypraw po Mazowszu! Niech świat będzie dla Was bezpieczny, przyjazny i ciekawy! A podróże niech przyniosą wrażenia, przygody, radość i wielu nowych przyjaciół!

Wycieczka 1 – do Parku Rozrywki w Julinku! Prawie 70 lat działa tu szkoła sztuki cyrkowej, a od 2015 roku - Park Rozrywki, a w nim Podniebny Cyrk, Kraina Dmuchańców, warsztaty żonglerki, nauka chodzenia na szczudłach i wiele innych atrakcji. Na miejscu dobra kuchnia i hotel, a wszystko w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Wycieczka 2 – do uzdrowiska Konstancin. Zapraszamy na Rodzinne Dni Konstancina, wypełnione warsztatami, zabawami, koncertami z piknikiem i paradą w stylu retro.

Wycieczka 3 – na Farmę Iluzji. Wycieczkę po farmie zaczynamy od lewitującego kranu, który nigdzie nie jest podłączony ale z którego leci woda, potem możemy odwiedzić Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Chatę Tajemnic i wiele innych tajemniczych i ciekawych miejsc. Warto pojechać do Mościsk!

Wycieczka 4 – do Siedlec. W czerwcu odbędzie się festyn „Z ułańską fantazją”, wodna 100-metrowa ślizgawka Water Slide, Holi Festiwal, czyli festiwal kolorów.

Wycieczka 5 – do skansenu w Sierpcu. Spacer po skansenie pozwoli poczuć jak to było być dzieckiem (i mieć dziecko) na dawnej wsi? To był świat nie tylko bez Internetu, i bez telewizji, ale też bez prądu i bieżącej wody. I nie było to 1000 lat temu, tylko 100! Iluzja? Nie – to historia!

Wycieczka 6 – do Otrębus do matecznika zespołu „Mazowsze”. Tradycją Mazowsza stał się Piknik Rodzinny. Na kilku scenach odbywają się występy i koncerty, do tego warsztaty z tańca, śpiewu, gry na instrumentach.

Wycieczka 7 – do Pałacu Mała Wieś, gdzie w pięknej historycznej oprawie w każdy weekend działa pałacowe przedszkole, czyli kreatywne zajęcia dla najmłodszych, zajęcia sportowe, w tym specjalne mini boisko do piłki nożnej. Oczywiście w Dzień Dziecka specjalne imprezy!

Wycieczka 8 – do Warszawy. Tu nudzić się nie sposób! I nie sposób wymienić wszystko co dzieciaki mogą robić. Wybraliśmy warszawskie ZOO, w którym urodzone zimą zwierzaki zaczynają poznawać otoczenie, Centrum Nauki Kopernik – raj dla małych odkrywców; można polecieć w kosmos, zajrzeć do wnętrza Ziemi i wyprawić się tam gdzie mieszkają smoki, Muzeum dla Dzieci - pierwszego w Polsce Muzeum Etnograficznego całkowicie dedykowanego dzieciom. Metrem, autobusem, tramwajem, rowerem albo… pierwszym miejskim skuterem! WoW!

Na koniec pytanie? Czy wiedzą Państwo co to jest Runmageddon, ekstremalnie trudny bieg z dziesiątkami bardzo trudnych przeszkód? Przed oczami od razu pojawia się obraz zabłoconych i spoconych herosów dokonujących nieludzkich wysiłków. Otóż, mamy wariant dla dzieci – proszę poczytać!

Odważnych zapraszamy też na rafting Wkrą oraz wiele innych rodzinnych przygód.

W Modzie na Mazowsze znajdą Państwo wiele innych ciekawych propoycji na weekendowe wyprawy po Mazowszu. Zapaszam do współpracy przy kolejnych numerach naszego Magazynu. A ponieważ jestem ciekawa co Państwo wybiorą, proszę o oznaczanie Waszych mini relacji i zdjęć #modanamazowsze, najciekawsze opublikujemy na naszym fanpagu.

 

Magazyn Moda na Mazowsze KIDS&FUN powstał przy współpracy z Departamentem Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

POBIERZ MAGAZYN: MODA NA MAZOWSZE KIDS AND FUN

 

Dorota Zbińkowska

Dyrektor Biura MROT