MAZOWIECKIE AGROWCZASY

0-mrot-modr-2017-sielanka-DSC 0470Agroturystyka i turystyka wiejska cieszą się stale rosnącą popularnością, szczególnie wśród mieszkańców dużych miast. Najciekawsze gospodarstwa agroturystyczne mają na okres wakacji pełną zajętość miejsc już na pół roku przed sezonem. Według danych GUS w 2016 r. na Mazowszu zarejestrowane były 44 kwatery agroturystyczne. Katalog MODR wskazuje jednak, że jest ich tu ponad 300.


Janina Ewa Orzełowska
Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego

Agroturystyka i turystyka wiejska to wspaniały sposób na weekendy, a nawet dłuższe pobyty dla tych, którzy nie lubią zgiełku kurortów i chcą w spokoju poznawać najbliższe otoczenie. Oferta mazowieckich gospodarstw stale się powiększa, a do tego możemy odpocząć w warunkach, które nie zawiodą nawet wybrednych gości. Przy czym pamiętajmy, że agroturystyka to przede wszystkim przyroda, natura, ludzka życzliwość i smaki, które niejednokrotnie przywołują obrazy z dzieciństwa. Gospodarze zaskarbiają sobie sympatię gości autentycznością. To, co proponują, jest efektem ich ciężkiej pracy, serca wkładanego w codzienne obowiązki i szczerego przywiązania do mazowieckiej wsi, do miejsca, z którym związali całe swoje życie.


Izabela Stelmańska
Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM

Współczesny turysta chce częściej, ale krócej odpoczywać. To efekt mody na SLOW LIFE – świadomy, zgodny z naturą, zdrowy tryb życia. Naprzeciw tej modzie wychodzi właśnie mazowiecka agroturystyka. Daje nam możliwość złapania oddechu na łonie natury, posmakowania tradycyjnych potraw, wsłuchania się w dźwięki przyrody. Dlatego samorząd województwa zaproponował turystom m.in. nowy produkt SLOW ROAD, zapraszający na niedalekie, regenerujące wypady. Do zobaczenia na szlakach Mazowsza!


Mazowsze z najlepszym produktem turystycznym

Sztandarową imprezą handlowo-promocyjną agroturystyki są od 10 lat kwietniowe Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL w Kielcach.
Mazowsze jest tam obecne od samego początku. Podczas tegorocznej edycji targów mazowiecka tradycja, kultura, gościnność i otwartość skupione w projekcie „Mazowiecki szlak tradycji – co krok, to obyczaj”, zdobyły pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszy produkt turystyczny!


Gdzie szukać agroturystycznych informacji?

Warto zajrzeć m.in. na strony:
www.mazowieckiszlaktradycji.com

www.agroturystyka.pl

www.wakacje.agro.pl

www.modanamazowsze.pl

www.slowroad.pl

www.mrot.pl

 

 

mrot-modr-2017-sielanka-DSC 0470

mrot-modr-2017-sielanka-DSC 0445

mrot-modr-2017-sielanka-DSC 0444

mrot-modr-2017-sielanka-DSC 0477

mrot-modr-2017-sielanka-DSC 0513

 

Zdjęcie: J.A.Kwiatkowski/GoodPress

Źródło: Mazovia.pl