MROT DZIELI SIĘ DOŚWIADCZENIEM ZE STUDENTAMI

mrot-wspolpraca-sggwW ostatnich dniach studenci SGGW kierunku Turystyka i Rekreacja w Warszawie zapoznawali się podczas zajęć m.in. z zagadnieniami dotyczącymi produktu turystycznego. To już kolejna w ostatnim czasie współpraca MROT z wydziałami o kierunkach turystycznych na warszawskich wyższych uczelniach. Powyższe systematyczne działania MROT wypełniają jedną z jej statutowych zadań na rzecz wsparcia edukacji przyszłych kadr gospodarki turystycznej. 


Dla MROT istotne jest podzielenie się praktycznymi doświadczeniami z zakresu budowania produktów turystycznych oraz sieci współpracy, planowania i realizowania projektów promocyjnych oraz działań na rzecz wsparcia kreowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego marki turystycznej regionu.

Tylko na przestrzeni ostatniego roku wicedyrektor Biura MROT – Iwona Majewska przeprowadziła szereg wykładów i spotkań dla studentów m.in.:
- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wydział  Nauk Ekonomicznych, kierunek Turystyka i Rekreacja – „Rozwój i komercjalizacja sieciowych produktów turystycznych Mazowsza”
- Uniwersytet Warszawski, Wydział Geografii - wykłady na temat „Rozwój i komercjalizacja sieciowych produktów turystycznych Mazowsza”, „Innowacyjne formy promocji turystycznej regionu”

Wykłady spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ kontakty i opinie praktyków na temat organizacji polskiej turystyki są bardzo cennym wzbogaceniem teorii poznawanej na uczelniach.

Od lat jesteśmy również partnerem Akademii Wychowania Fizycznego w zakresie realizacji w MROT praktyk dla studentów Wydziału Turystyki i Rekreacji.


mrot-wspolpraca-sggw
Zdjęcie: Wikipedia