SKANDYNAWSCY GOLFIŚCI WYSOKO OCENILI MAZOWSZE

mrot-presstour-golf-mazowsze-20180523 105920Czwórka znanych dziennikarzy zajmujących się tematyką golfa na rynku duńskim oraz dziennikarka specjalizująca się  w turystyce kulturowej odwiedzili w maju Warszawę i Mazowsze. Celem ich podróży było opisanie pól golfowych, wybranych SPA & Wellness oraz atrakcji kulturalnych Warszawy. Duńczycy byli zachwyceni, a pierwsze artykuły prasowe promujące nasz region już ukazały w specjalistycznej prasie duńskiej.


W ramach programu pobytu mogli poznać i skorzystać z możliwości gry na mazowieckich polach golfowych oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji jak np. SPA & Wellness.

Na trasie ich podróży znalazły się First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie oraz Klub Golfowy Lisia Polana w gminie Pomiechówek. W obu miejscach zagrali na 18-dołkowych polach i skorzystali z atrakcji towarzyszących. Wysoko ocenili mazowieckie pola golfowe i dziwili się, że przy tak dobrej infrastrukturze mamy w Polsce tak niewielu golfistów. W Danii to jeden z ich narodowych sportów, choć trafniej byłoby określić, że to rekreacja i sposób na harmonijne, aktywne życie.

Poza polami golfowymi dziennikarze odwiedzili Hotel Pałac Zegrze w Zegrzu, gdzie podziwiali widoki Jeziora Zegrzyńskiego oraz poznawali ciekawą historię subregionu i doskonałą kuchnię polską. Drugi dzień wizyty to również wizyta w mazowieckim Hotelu BoniFaCio **** SPA & Sport Resort położonym w Sochocinie, tylko godzinę jazdy od Warszawy. To była ciekawa możliwość regeneracji organizmu w miłych okolicznościach otaczającej przyrody oraz uczestniczenia w ciekawej degustacji komentowanej. 

Mazowieckie pola golfowe i infrastruktura hotelowo-wypoczynkowa uzyskały bardzo wysokie oceny duńskich dziennikarzy i miejmy nadzieję, że przełoży się to niebawem na wzrost przyjazdów na Mazowsze nie tylko golfistów i nie tylko z Danii. Spersonalizowany opis doświadczeń stworzony przez branżowych, golfowych dziennikarzy z pewnością przełoży się na podniesienie wartości marki naszych pól golfowych i większą liczbę wizyt golfistów z rynku skandynawskiego. Jeśli ktoś w tak hermetycznej grupie pasjonatów raz zaistnieje, to może liczyć na klientów, którzy będą tu powracać.

Mazowiecki press tour odbył się dzięki współpracy Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie.

 

mrot-presstour-golf-mazowsze-20180522 150239

mrot-presstour-golf-mazowsze-20180522 193403

mrot-presstour-golf-mazowsze-20180523 110041

mrot-presstour-golf-mazowsze-20180523 184255
Zdjęcia: J.A.Kwiatkowski / GoodPress