MODA NA MAZOWSZE PISMEM POKŁADOWYM KOLEI MAZOWIECKICH

mrot-dorota-zbinkowska-mnmDzięki współpracy z nowym członkiem MROT - Kolejami Mazowieckimi – nasze czasopismo „Moda na Mazowsze” umila czas podróżnym w pociągu „Słoneczny”. Pociąg przez całe wakacje łączy Warszawę z wybrzeżem Bałtyku, a w podróży jest czas, aby przeczytać wszystko "od deski do deski". Wszak tylko część wakacji można spędzić nad morzem a resztę z powodzeniem na Mazowszu.


Niezmiernie cieszę się ze współpracy z naszym nowym członkiem – Kolejami Mazowieckimi – mówi Dyrektor Biura Dorota Zbińkowska.

 

Kolej to alternatywna metoda dojazdu w różne części Mazowsza. Szczególnie w weekendy unikamy samochodowych korków na trasie, możemy zabrać rowery, znacznie ciekawiej zaprojektować trasę wyprawy z różnymi miejscami startu i mety, a w dodatkowo skorzystać z ciekawej oferty zniżkowych biletów grupowych, weekendowych czy turystycznych - dodaje Zbińkowska.

W swój pierwszy w tym roku kurs „Słoneczny” wyruszył 23 czerwca, a w ostatni pojedzie 2 września. Start „Słonecznego” ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 6.29. Do Gdańska „Słoneczny” dotrze o godz. 9.41 i pojedzie w dalszą podróż do Ustki, gdzie dotrze na godz. 12.08. Podróż „Słonecznym” z Warszawy Wschodniej do Gdańska trwa zaledwie 3 h, a do Ustki 5 h 26 min. Z powrotem „Słoneczny” wyjedzie z Ustki o godz. 12.42, w Gdańsku będzie o godz. 15.03, a do Warszawy Zachodniej dojedzie o godz. 18.25. Pociąg będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga lub rower.

W czasie takiej podróży z powodzeniem można zapoznać się praktycznie z całą treścią pokładowego czasopisma „Moda na Mazowsze”, aby wiedzieć gdzie i na jakie wydarzenia pojechać na nieco krótszych mazowieckich dystansach.

Warto wybrać się w  podróż pociągiem „Słonecznym” co najmniej z dwóch powodów: jest to oferta bardzo atrakcyjna cenowo oraz pod względem komfortu jazdy. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. W tym roku na pokład pociągu wraca catering, co tym bardziej podwyższa standard podróży. Cena za przejazd na trasie Warszawa Zachodnia - Ustka wynosi 60 zł, studenci zapłacą 29,40 zł. Do Trójmiasta bilet normalny kosztuje - 45 zł, a studencki 22,05 zł. To piękny „ukłon” Kolei Mazowieckich w stronę turystów podróżujących nie tylko po Mazowszu, ale również nieco dalej.

Ponadto kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach akcji „Koleją do Kultury”. Partnerami akcji są placówki kulturalne przede wszystkim z Mazowsza, ale również z Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Każdy z 32 partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie www.dokultury.mazowieckie.com.pl – dodała Dyrektor Dorota Zbińkowska.

 

mrot-mnm-km-1

 

mrot-mnm-km-2

Zdjęcia: MROT i Koleje Mazowieckie