SUKCES POCIĄGU DOŻYNKOWEGO

mrot-pociag-dozynkowy-sierpcMijają już 2 tygodnie od mazowieckich dożynek a Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna i Koleje Mazowieckie cały czas otrzymują gratulacje pomysłu i realizacji wyprawy kolejowej do Sierpca i... pytania kiedy planowane są kolejne takie imprezy.


Projekt "Pociąg Dożynkowy" zrealizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną i Koleje Mazowieckie - KM okazał się wspaniałym sukcesem.

W niedzielę 16 wrzesnia blisko setka gości: Wicemarszałek Wieslaw Raboszuk, dziennikarze, blogerzy i laureaci konkursów w radio i internecie odbyli wspaniałą podróż na mazowieckie dożynki w Muzeum Wsi mazowieckiej w Sierpcu.

Na pokładzie spcjalnego szynobusu można było skosztować mazowieckich specjałów przygotowanych przez Dwór Mościbrody i Młyn Gąsiorowo oraz specjalnych warszawskich smakołyków z reatauracji Smaki Warszawy, których można było skosztować za sparą Muzeum Warszawy.

W trakcje podróży goście z dużym zapałem uczestniczyli w konkursach z nagrodami oraz śpiewali i tańczyli w doskonałej atmosferze muzyki na żywo wykonywanej przez Kapelę Praską.

Nie obyło się bez kwiatów dla maszynistów, bo tego dnia przypadał Dzień Maszynisty.

Zwieńczeniem podróży był udział w tradycyjnych dożynkach, udział w imprezach towarzyszących oraz możliwość zwiedzenia skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu - jednego z najciekawszych tego typu miejsc w Polsce. Jak się potem okazało, dożynki tego dnia odwiedziło ponad 30.000 gości, zatem wybór tego miejsca na cel podróży okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Wręcz bezcenną wartością dodaną przedsięwzięcia okazały się liczne relacje w mediach społecznościowych - dziesiątki zdjęć i komentarzy na facebooku oraz filmy na YouTube. Może następnym razem, przy okazji takiej imprezy warto zorganizować konkurs fotograficzny "Z podróży po Mazowszu"...

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia. Okazuje się, że wśród prawdziwych ludzi turystyki każdy pomysł, nawet najbardziej szalony jest możliwy do zrealizowania.

Kto nie był z nami, może tylko żałować lub wybrać się na jedną z 1000 imprez w Warszawie i na Mazowszu, które polecamy na stronie www.mazowsze.travel. Mazowsze - tak blisko i tak ciekawie ;-)

 

Zdjęcia: Facebook MROT