NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

mrot-1-certyfikat-najlepszy-produkt-turystycznyJuż 17 października br. o godz. 13:00 w trakcie trwania 9. Forum Rozwoju Mazowsza poznamy laureatów Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego, którego koordynatorem jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Laureaci podczas uroczystego ogłoszenia wyników otrzymają Certyfikaty. Dodatkowo dowiemy się, które produkty turystyczne z Mazowsza wystartują w ogólnokrajowym konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. 


Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych roku, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza. Produkty startują w pięciu kategoriach (Wydarzenie cykliczne, Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna, Obiekt, Szlak, Obszar) i są zgłaszane przez samorządy lokalne i gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórców produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne, prywatnych przedsiębiorców (np. organizatorów imprez i wydarzeń) oraz organizatorów turystyki.

Kapituła MROT oceniająca zgłoszenia do konkursu wybrała już najciekawsze produkty turystyczne z Mazowsza, nagradzając je certyfikatem regionalnym, a trzy najlepsze z nich zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego. Dodatkowo jeden z mazowieckich produktów turystycznych został zgłoszony do Złotego Certyfikatu POT. Etap ogólnopolski, koordynowany przez POT, będzie trwał do 30 października, a zdobywców Certyfikatów wybranych przez Kapitułę POT poznamy w II połowie listopada 2018 r. w Warszawie.

 

mrot-2-certyfikat-najlepszy-produkt-turystyczny

Zdjęcie: J.A.Kwiatkowski/GoodPress