CO STUDENCI ZAGRANICZNI KOCHAJĄ W POLSCE

mrot-zwyciezcy-erasmus-poland-travel#ErasmusPolandTravel to jedna z inicjatyw Polskiej Organizacji Turystycznej w ramach projektu „Discover Poland with your mates - Erasmus+”. Celem konkursu była promocja wśród studentów zagranicznych ciekawych miejsc w Polsce i różnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Kapituła spośród 590 zgłoszeń wyłoniła 13 zwycięzców.


Konkurs przeznaczony był dla uczestników programu Erasmus+ i polegał na opublikowaniu w serwisie Instagram zdjęć z hasztagiem #ErasmusPolandTravel. Fotografie musiały być związane z którąś z czterech kategorii: turystyka aktywna, turystyka wiejska, turystyka zdrowotna i szlaki kulinarne. Kapituła nie miała łatwego zadania, ponieważ do konkursu zgłoszono aż 590 zdjęć - najwięcej zrobili studenci pochodzący z Hiszpanii, Rumunii, Włoch, Chorwacji oraz Turcji. Najczęściej odwiedzanymi przez nich miejscami były takie miasta jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Zakopane. To właśnie tam zostało wykonanych najwięcej fotografii konkursowych. Jak się okazało studenci Erasmus+ najchętniej zwiedzają w Polsce duże miasta oraz zabytkowe miejsca.

– Cieszę się, że zagraniczni studenci tak chętnie podróżują po Polsce i pokazują swoim rodakom jaka piękna jest nasza ojczyzna. Mam nadzieję, że studenci Erasmus+ nie poprzestaną na tym konkursie i nadal będą promować nasz kraj w Europie. Gratuluję zwycięzcom i życzę więcej tak udanych podróży! – mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zwycięzcy otrzymają dwudniowe vouchery turystyczne do wykorzystania w czterech urokliwych miejscach w Polsce. Są to Zamek w Kliczkowie, Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, Giewont Aparthotel w Zakopanem oraz Turówka Hotel w Wieliczce. W ramach nagrody dostaną także zestawy gadżetów turystycznych. Organizatorzy konkursu postanowili ufundować również nagrodę Grand Prix, którą jest czterodniowy pobyt w nowoczesnym Hotelu Altus w Poznaniu oraz karty turystyczne, ufundowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, upoważniające m.in. do darmowego transportu miejskiego i bezpłatnego wejścia do poznańskich muzeów.


Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Grand Prix:
sofiialupul (Ukraina) - https://www.instagram.com/p/Bp75o42AQfb/


Turystyka aktywna:
1.    Ismarks (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/BqdLBgll76d/
2.    j.sulima (Ukraina) - https://www.instagram.com/p/BgS3RraHxGB/
3.    marinalopez98 (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/Bo8193ClFAF/

Turystyka wiejska:
1.    pablodiegodios (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/BqVeX8bgMsj/
2.    arianna_de_palma (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BqcNANHBUcP/
3.    dianaiov (Rumunia) - https://www.instagram.com/p/BqAs4ykH7P6/

Turystyka zdrowotna:
1.    cracrajohny (Czechy) - https://www.instagram.com/p/Bpt5_PZh2x5/
2.    ostentazionepositiva (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BhUNwpRFcaI/
3.    annie_a.a (Rosja) - https://www.instagram.com/p/BpxOMxonAt5/

Szlaki kulinarne:
1.    lindadujmovic (Chorwacja) - https://www.instagram.com/p/BpHxKZblg6V/
2.    miki.2510 (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BqDcW9bhyWF/
3.    sere_menca (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BpFOuT2gjEv/


fb-mrot-zwyciezcy-erasmus-poland-travel
Źródło i zdjęcia:  Polska Organizacja Turystyczna