LOTNISKO W MODLINIE - PONAD 3 MLN PASAŻERÓW W 2018 ROKU

mrot-lotnisko-modlin-2019Lotnisko w Modlinie obsłużyło w 2018 roku 3 081 966 pasażerów, o 5,1 proc. więcej niż w 2017 roku. W grudniu z usług lotniska skorzystało 238 207 osób.


W 2018 zrealizowano ważną inwestycję polegającą na wykonaniu remontu dróg kołowania DK-A1 i DK-B. Dużym osiągnięciem było przeprowadzenie remontu drogi startowej lotniska „pod ruchem” nie generując ani jednego opóźnienia operacji lotniczych ani przekierowania.

W 2018 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził kontrolę po roku od procesu konwersji certyfikatu lotniska. Kontrola ta nie wykazała ani jednej nieprawidłowości w żadnym z 25 obszarów kontroli. Dzięki dobrym efektom pracy cykl nadzoru ULC został wydłużony z 1 roku do 2 lat.
Pod koniec 2018 roku na lotnisku w Modlinie została uruchomiona nowa wieża kontroli ruchu lotniczego.

Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą też pracować z drugiej wieży, mobilnej. Te dwa rozwiązania zastąpiły wieżę, która w Modlinie działała od otwarcia portu w 2012 r. Pozwolenie na jej użytkowanie było ważne do końca 2018 r.

Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, powiedział: „Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposażyła obie wieże w najnowocześniejszy sprzęt. Ostatnie miesiące ubiegłego roku upłynęły pod znakiem bardzo intensywnych prac zespołów roboczych zarówno po stronie PAŻP, jak i portu lotniczego. Bardzo mnie to cieszy, że pracując w naprawdę napiętym harmonogramie, udało się osiągnąć wspólny cel.”

W listopadzie 2018 roku wojewoda mazowiecki ogłosił zakup 5 bramek biometrycznych dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Bramki zostaną zainstalowane w tym roku i będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów. Także w 2019 roku zostanie zrealizowana inwestycja ORLEN Aviation - budowa bazy paliw na lotnisku Warszawa/Modlin.
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. W listopadzie 2018 do portu przyleciał 14-milionowy pasażer.


mrot-lotnisko-modlin-2019
Na zdjęciu: Wnętrze hali lotniska w Modlinie / Fot. archiwum lotniska w Modlinie
Źródło: www.WaszaTurystyka.pl