LOTNISKO W MODLINIE - PASAŻER NR 15 000 000

mrot-lotnisko-modlin-pasazer-15000000-15mlnMazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin 21 marca obsłużył 15 milionowego pasażera. Lotnisko funkcjonuje niecałe siedem lat. W 2018 roku pasażerów było blisko 3,1 mln, co daje średnią miesięczną na poziomie ponad 250 tys. pasażerów.


Leszek Chorzewski p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, powiedział: „Warszawa/Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno wschodniej Polski. W trosce o ich komfort wprowadzamy nowe udogodnienia i udoskonalamy infrastrukturę.”

Lotnisko niedługo wzbogaci się m.in. o nową, tymczasową, halę obsługi pasażerów, a także nowe miejsca postojowe dla samolotów. Będzie to możliwe dzięki dokapitalizowaniu portu o 50 mln złotych ze środków województwa mazowieckiego – jednego z udziałowców spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie. Zgody na dokapitalizowanie udzielili wszyscy udziałowcy spółki na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników w dniu 12 marca br. Radni Sejmiku Mazowsza poparli tę decyzję w dniu 19 marca br.

Podróżni niebawem skorzystają też ze specjalnych bramek biometrycznych, które usprawnią obsługę pasażerów na lotnisku. Montaż tych urządzeń rozpocznie się już w kwietniu. Dojeżdżający do portu będą mieli także wkrótce do dyspozycji nowy środek transportu. Kolej, która dotąd dowoziła pasażerów na stację Modlin, już za 2 lata, ma dojeżdżać pod samą halę odpraw. Inwestycja realizowana wspólnie przez PKP PLK i województwo mazowieckie wchodzi właśnie w kolejny etap.

Leszek Chorzewski dodał: „Chcemy, aby pasażerowie, których będzie coraz więcej, mieli możliwość najwygodniejszego dojazdu i odjazdu z portu. Już dziś mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych kierunków, które wybierają, jadąc do pracy lub na wakacje.”

Są to m.in. Lwów, Kijów i Amman, które pojawiły się w sezonie zimowym, oraz powracające letnie kierunki: Glasgow, Faro, Piza, Korfu, Chania, Pescara, Burgas i Rimini.

Już od 3 kwietnia pojawi się nowy kierunek. Będzie nim Marsylia, na południu Francji. Przewoźnik, którym jest Ryanair poleci tam 2 razy w tygodniu: w środy i niedziele.
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin w okresie styczeń – luty 2019 r. obsłużył łącznie 463 311 pasażerów, co oznacza wzrost o 3,9 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu w 2018 roku i historycznie najwyższe przewozy w tych dwóch miesiącach od początku działania portu.


mrot-lotnisko-modlin-pasazer-15000000-15mln
Zdjecie: archiwum Lotnisko w Modlinie
Źródło: www.WaszaTurystyka.pl