WAKACYJNA PODRÓŻ KOLEJĄ

mrot-koleje-mazowieckie-oferta-2019Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. To najlepszy czas na odpoczynek, relaks i podróże. Warto skorzystać z oferty, jaką przygotowały Koleje Mazowieckie aby w wakaje zwiedzać Mazowsze, ale również wybrać się gdzieś dalej.


Bilet turysty

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. pasażerowie Kolei Mazowieckich będą mogli podróżować na podstawie biletu sieciowego, imiennego uprawniającego do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu (z wyjątkiem pociągu „Słoneczny”), na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica. Bilet turysty ważny jest przez 10 dni, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu wydawany jest karnet, na którym oznaczone jest rozpoczęcie każdego z trzech dni ważności biletu. Jego cena wynosi 67 zł.

Bilet Turysty dostępny jest w kasach biletowych i biletomatach. Można go też nabyć w przedsprzedaży do 7 dni przed planowanym terminem wyjazdu (Bilet Turysty zakupiony po 22 sierpnia ważny jest tylko do 1 września br.).

Z Mazowsza nad morze

Chcesz wyjechać nad Bałtyk? Nic prostszego – popularny pociąg „Słoneczny” już kursuje. Do Trójmiasta dojedziemy w nieco ponad 3 godz., a do Ustki – 5 godz. 36 min. Podróż „Słonecznym” to komfort i wygoda dla podróżujących. Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Na pokładzie dostępny jest też catering.

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” można kupić:
- w kasach biletowych,
- u kierownika pociągu,
- za pomocą aplikacji SkyCash lub mPay,
- w biletomatach KM,
- na stronie bilety.mazowieckie.com.

Ceny biletów normalnych – według ofert specjalnych – wynoszą:
- w relacji: Warszawa Zachodnia–Ustka lub Ustka–Warszawa Zachodnia – 60 zł,
- na odcinku Warszawa Zachodnia–Gdynia Główna lub Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia – 45 zł,
- na trasie Słupsk–Ustka – 6 zł.

Od tych cen przysługują ustawowe ulgi. Studenci z Warszawy do Trójmiasta dojadą „Słonecznym” za 22,05 zł, na trasie Warszawa–Ustka zapłacą 29,40 zł. Bilet uczniowski będzie kosztował – 28,35 zł do Trójmiasta, a 37,80 zł – do Ustki. W ofercie KM–35 bilet do Trójmiasta kosztuje 29,25 zł, do Ustki – 39 zł.

 

Psa lub rower zabierzesz gratis!


Szczegóły oferty

Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach inicjatywy „Koleją do Kultury”. Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Rabaty otrzymamy także w wybranych miejscach kultury i rozrywki na Pomorzu w ramach akcji promocyjnej „Słoneczny wysyp rabatowy”.


mrot-koleje-mazowieckie-oferta-2019
Zdjęcie: Koleje Mazowieckie
Źródło: Mazovia.pl