RUSZYŁY II TURYSTYCZNE MISTRZOSTWA BLOGERÓW

heroPolska Organizacja Turystyczna wybrała 16 finalistów Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Każdy z nich wyruszył w trasę po najpiękniejszych zakątkach swojego regionu. Zwycięzca oprócz kilkunastu tysięcy złotych otrzyma możliwość dalszej współpracy z POT przy innych projektach.


Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy w sobie nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 59 blogerów, spośród których kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju. 8 lipca blogerzy rozpoczęli rywalizację ze sobą. Każdy z nich musi przygotować minimum trzy wpisy na bloga, stworzyć dwa materiały wideo i zamieścić po 9 postów na platformach społecznościowych – Facebook i Instagram, które będą ukazywać atrakcyjne, ale wciąż nieodkryte miejsca znajdujące się w reprezentowanym przez danego blogera regionie.

W tym roku Mazowsze reprezentować będzie Partycja Jaskot - travelover.pl. W zeszłym roku dzięki włączeniu się wielu naszych partnerów i przyjaciół Aleksandra Świstow reprezentująca Mazowsze zdobyła II miejsce. Naszą ambicją w tym roku jest co najmniej powtórzenie tego wyniku. 

Pierwsze wpisy w tegorocznej edycji konkursu muszą ukazać się do 29 lipca. Tego dnia rozpocznie się także głosowanie Internautów, które potrwa do 26 sierpnia. Każdy będzie mógł oddać codziennie jeden głos na swojego ulubionego blogera. O tym, kto wygra, zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły. Zwycięzców poznamy pod koniec września podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki. Zwycięzca konkursu otrzyma 14,5 tys. zł netto i możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Bloger, który zajmie drugie miejsce otrzyma nagrodę w wysokości 10,5 tysięcy zł netto, a nagroda za trzecie miejsce wyniesie 9 tys. zł netto.

W tym roku oficjalnym partnerem Turystycznych Mistrzostw Blogerów zostało PKP Intercity, które przygotowało zadatkowe zadanie za realizację którego blogerzy otrzymają nagrody o łącznej wartości blisko 30 tys. zł.

Specjalnym zadaniem, wprowadzonym w trakcie trwających mistrzostw, jest przedstawienie w ciekawy i kreatywny sposób zalet podróżowania pociągiem oraz pokazanie Polski z okna pociągu. W ramach konkurencji „Polska z okien pociągu PKP Intercity” blogerzy będą musieli stworzyć dodatkowy wpis, na który składać się będzie minimum 1500 znaków bez spacji oraz minimum 8 fotografii w formacie odpowiadającym szerokości szablonu bloga. Zadanie wymyślone przez PKP Intercity jest dodatkową formą rywalizacji podczas Turystycznych Mistrzostw Blogerów.

Bardzo prosimy o przekazywanie tej informacji Waszym partnerom i przyjaciołom Mazowsza tak, aby zmobilizować wszystkich do głosowania na Patrycję i travelover.pl. My będziemy cały czas przypominać i przekazywać informację jak oddawać głosy i jak szerować informację.

Pokażmy, że Mazowsze jest silne i zintegrowane!!!!

 

hero
Zdjęcie: POT