ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

mrot-turystyka-directory-1680127-pixabayW piątek, 27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności i samych sukcesów wszystkim ludziom związanym z turystyką.


Tegorocznej edycji święta turystyki przyświeca hasło "Turystyka i praca - lepsza przyszłość dla wszystkich". Główne, światowe obchody dnia turystyki odbywają się w tym roku w New Delhi. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 roku.

Polskie obchody Światowego Dnia Turystyki, odbywają się 27 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rozpocznie je konferencja pt. "Turystyka i miejsca pracy - lepsza przyszłość dla wszystkich". Następnie odbędzie się gala, podczas której zostaną wręczone Odznaki honorowe "Za zasługi dla Turystyki", oraz rozstrzygnie się 2. Edycja Turystycznych Mistrzostw Blogerów.

Turystyka może pomóc nam zbudować lepszą przyszłość dla wszystkich. Na całym świecie sektor turystyczny jest wiodącym źródłem zatrudnienia, tworzącym wiele milionów miejsc pracy i napędzającym rozwój gospodarczy, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Jednocześnie jest to katalizator równości i integracji społecznej. W wielu miejscach zatrudnienie w turystyce daje wielu ludziom, niezależnie od płci, wieku i miejsca zamieszkania, szansę na utrzymanie siebie i swoich rodzin oraz na pełniejszą integrację z szerszym społeczeństwem. Prawdziwy potencjał turystyki, zarówno jako twórcy miejsc pracy, jak i siły napędowej równości i zrównoważonego rozwoju, jest dopiero realizowany. Zapewnienie możliwości godnej pracy i przyczynianie się do rozwoju umiejętności zawodowych to podstawa tego procesu. Dobrze zarządzany, ciągły rozwój naszego sektora będzie obejmował niezliczone możliwości i pozwoli turystyce sprostać globalnej odpowiedzialności społecznej, aby nie pozostawiać nikogo w tyle. Żadna działalność gospodarcza, społeczna czy ludzka nie rozwija się w izolacji. Z tego powodu rządy i interesariusze z sektora publicznego i prywatnego coraz częściej współpracują ze sobą w celu odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania turystyką oraz zapewnienia, że jej ogromny potencjał jest właściwie realizowany. Tak jak nowe technologie zmieniają sposób podróżowania, tak samo zmienia się sposób, w jaki pracujemy. Turystyka jest liderem w dostarczaniu pracownikom umiejętności i wiedzy, których potrzebują do pracy w przyszłości. Przyjęcie tego twórczego ducha, w tym poprzez efektywną współpracę z partnerami z sektora technologicznego i środowiska akademickiego, przyczyni się do stworzenia większej liczby lepszych miejsc pracy - powiedział sekretarz generalny UNWTO, Zurab Polilokaszwili.


mrot-turystyka-directory-1680127-pixabay
Zdjęcie: Pixabay
Źródło: www.tur-info.pl