• kondolencje
  • kondolencje 2

POT DOFINANSOWUJE UDZIAŁ W TARGACH

mrot-dofinansowanie-targow-pot-20202-DSC 1700W celu wsparcia branży turystycznej w czasie pandemii, POT dofinansowuje podwystawcom udział w targach turystycznych. Organizacja pobiera jedynie symboliczną zryczałtowaną opłatę 500 zł od wystawcy. Dofinansowanie dotyczy zarówno największych imprez turystycznych, jak ITB Berlin czy WTM Londyn oraz szczególnie kosztochłonnych targów turystyki biznesowej jak np. IBTM Barcelona. Dofinansowanie będzie trwało do czasu zakończenia pandemii.


— Wg raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce” opublikowanego przez Poland Convention Bureau POT, a dotyczącego m.in. odbudowy branży MICE, która jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię, pełne ożywienie rynku turystycznego nastąpi w 2023 roku. Dlatego przygotowaliśmy kolejne działanie mające na celu realne wsparcie branży turystycznej. Cieszę się również, że organizatorzy targów starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży i szukają nowych, innowacyjnych, a przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań ich przeprowadzenia — powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wystawcy za pełen pakiet udziału w targach zapłacą jedynie 500 zł. Dotyczy to zarówno targów wirtualnych, hybrydowych, jak i przeprowadzanych w tradycyjnej formie. Jest to ogromna obniżka. Przykładowo w 2019 r. najmniejsze stoisko na targach IBTM Barcelona kosztowało ponad 27 tys. zł. To kolejna inicjatywa Polskiej Organizacji Turystycznej, której celem jest pomoc krajowej branży turystycznej.

— Najlepszym sposobem na wyjście z kryzysu jest dobra promocja. Pierwszym wydarzeniem, do którego można było uzyskać dofinansowanie, były targi WTM Londyn. Do udziału w nich zgłosiło się 33 przedsiębiorców. Projekt okazał się sukcesem, dlatego będziemy go kontynuowali. Już niedługo rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń na targi IBTM w Barcelonie. Zapraszam przedsiębiorców, a także regionalne i lokalne organizacje turystyczne do czynnego udziału w zagranicznych targach turystycznych — dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska Organizacja Turystyczna zamierza w ten sposób wspierać branżę turystyczną, aż sytuacja na rynku turystycznym się nie unormuje.


mrot-dofinansowanie-targow-pot-20202-DSC 1700
Zdjęcie: MROT
Źródło: POT