• kondolencje
  • kondolencje 2

TO BYŁA JAZDA - 9500 KM NIEJEDNYM ŚLADEM PO MAZOWSZU

mrot-rajd-motocyklowy-niejednym-sladem-2020-DSC 0958W sobotę 10 października 2020 r. pomimo niestabilnej pogody odbył się pierwszy Rajd Motocyklowy „Niejednym Śladem po Mazowszu” zorganizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. W rajdzie uczestniczyło 76 jeźdźców i jeźdźczyń oraz 63 stalowe rumaki, którzy pokonali łącznie na trasie rajdu po Mazowszu 9500 km. Impreza zarówno przez uczestników jak i organizatorów została uznana za duży sukces.


Celem rajdu jest promocja walorów turystycznych Mazowsza, w tym w szczególności oferty członków MROT i zaprezentowanie potencjału regionu dla amatorów motocykli, którzy przemierzają Polskę przy wykorzystaniu tego środka transportu. Atutem projektu jest poszerzenie odbiorców oferty turystycznej Mazowsza o kolejny istotny, choć niszowy segment o dużym, jak wskazują badania i obserwacja, potencjale rozwojowym. Rajd był też inauguracją nowego produktu turystycznego kreowanego przez MROT - Motocyklem po Mazowszu.

Start rajdu odbył się na Torze Modlin wraz z przejechaniem całego toru do doskonalenia techniki jazdy, a dalej jego trasa przebiegała obok Twierdzy Modlin, poprzez Czerwińsk nad Wisłą z romańskim klasztorem Salezjanów, Wyszogród, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączemin Polski (gdzie uczestnicy posilili się tutejszą słynną zupą dyniową oraz powidłami olenderskimi), Płock, aż do Sierpca. W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie znajdowała się meta rajdu można było zwiedzić skansen, zobaczyć i wysłuchać występu zespołu ludowego „Łurzycanki” oraz zjeść smakowity poczęstunek w skład którego wchodziły: pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kwaszonym, żurek, kiełbasa z grilla i zupa grzybowa. Na zakończenie rajdu wręczono uczestnikom pamiątkowe upominki oraz rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów: Zamek w Pułtusku, Pałac PAN w Jabłonnie, Winnicę Dwórzno i portal Ścigacz.pl. Drogę powrotną uczestnicy pokonywali już samodzielnie.

Impreza zrealizowana została przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Partnerem medialnym imprezy były wiodący portal motocyklowy www.scigacz.pl oraz TVP3 Warszawa a niezależnie dzięki działaniom PR-owym cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów. Już w pierwszych dniach po imprezie w Internecie pojawiło się wiele informacji na ten temat - poniżej zamieszczamy tylko część linków do publikacji. TVP 3 Warszawa zaprezentowała materiał z rajdu w programie Kurier Mazowiecki a już wkrótce na tej samej antenie zostanie wyemitowany specjalny odcinek programu „Nie jednym śladem”

ścigacz.pl
https://www.scigacz.pl/Rajd,Motocyklowy,Niejednym,sladem,po,Mazowszu,juz,10,pazdziernika,39483.html


warszawa.tvp.pl
https://warszawa.tvp.pl/50185741/rajd-motocyklowy-niejednym-sladem-po-mazowszu


pultusk.pl
http://pultusk.pl/rajd-motocyklowy-niejednym-sladem-po-mazowszu/


rdc.pl
https://www.rdc.pl/podcast/poludnie-z-animuszem-rajd-motocyklowy-niejednym-sladem-po-mazowszu/


plonskwsieci.pl
https://plonskwsieci.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/634_czerwinsk/6018_na-motocyklach-przez-mazowsze-przystanek-w-czerwinsku-nad-wisla-foto-.html


motoinfo24.pl
https://motoinfo24.pl/news/45/4070/tak-bylo-na-rajdzie-motocyklowym-niejednym-sladem-po-mazowszu-zobacz-galerie-zdjec.html


aktywer.pl
https://www.aktywer.pl/wydarzenie/rajd-motocyklowy-niejednym-sladem-po-mazowszu/


autobeztajemnic.pl
https://autobeztajemnic.pl/juz-wkrotce-rajd-motocyklowy-niejednym-sladem-po-mazowszu-najpiekniejszymi-trasami-regionu/


tustolica.pl
https://tustolica.pl/motocyklem-przez-mazowsze-trwaja-zapisy-na-rajd_83520
mrot-rajd-motocyklowy-niejednym-sladem-2020-DSC 0958
Źródło i zdjęcie: MROT