NASI CZŁONKOWIE - MŁYN GĄSIOROWO

01 DSC0164Po raz kolejny sprawdza się stara prawda, że w turystyce najważniejsi są ludzie. A wraz z nimi ich pasje, pomysły i konsekwencja w działaniu. Przykładem sukcesu stojącego na takich podwalinach jest multitematyczne przedsięwzięcie prowadzone przez Adrianę i Jacka Machnaczów. A zaczynało się 6 lat temu od podupadającego siedliska na mazowieckiej wsi…


Pasją od której się wszystko zaczęło – było… baloniarstwo. Miejsce wybrane przez Machnaczów na nową życiową bazę miało dużą łąkę, która świetnie nadawała się na starty nawet 12 balonów równocześnie. A potem to już posypały się jak z worka realizacje innych pasji: ludowego muzykowania i śpiewu, kultywowania autentycznych, a nie „malowanych tradycji”, gospoda z kuchnią mazowiecką według przepisów pozyskiwanych przez szefa kuchni Jacka Machnacza od najstarszych mieszkańców okolic, organizacja imprez i działalność edukacyjna dla dzieci i młodzieży. A młyn...? Na razie jeszcze to tylko mury starego budynku, który wiele lat temu został strawiony przez pożar. Póki co oświetlone nocą, tworzą klimatyczne tło dla tutejszych imprez. Ale nowi właściciele już rozpoczęli prace, aby przywrócić go do życia. Wtedy Młyn Gąsiorowo pokaże się w pełnej krasie.

 

Na chwilę obecną Machnaczowie tak opisują swoją ofertę w turystycznym biznesie:

 

1. Młyn Gąsiorowo - to autentyczne gospodarstwo młynarskie z ponad 100-letnią historią, rozbudowane i dostosowane do współczesnych potrzeb.

 

2. Gąsiorowska kuchnia - to dawne receptury i lokalne produkty spotykają się na stole naszej Gospody "Gąsiorówka". Potrawy naszej kuchni zostały wielokrotnie nagradzane w konkursach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zdobyliśmy aż 2 Perły za naszej regionalne potrawy (Perła – nagroda w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, przyznawana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Tradycyjnego).

 

3. Kulinarne "folk-show" - to oferta dla grup zorganizowanych, w tym również dla turystów zagranicznych. Biesiady tematyczne okraszone gawędą o sposobie przygotowania potraw, pochodzeniu surowców i receptury. W trakcie folk-show występują na żywo ludowi muzykanci.

 

4. Oferta dla firm - to imprezy integracyjne dla nawet 2000 osób. Przyjeżdżając z dużego miasta na wieś do Gąsiorowa, można odnaleźć wspaniałe dawne smaki, sielską atmosferę wsi, autentyczną architekturę - bez pseudo góralskiego kiczu, jakiego pełno przy mazowieckich drogach. Jesteśmy na Mazowszu i w Młynie Gąsiorowo – jest tu dokładnie tak, jak na mazowieckiej wsi bywało kiedyś. W czasie imprez, prócz rozrywek współczesnych, mamy szeroki wachlarz atrakcji i aktywności związanych z codziennym życiem w dawnej wsi.

 

5. Turystyka szkolna - to autorskie programy wycieczek, dostosowane do podstawy programowej i wieku dzieci. Krzewimy kulturę wiejską, dziedzictwo kulinarne i muzyczne tej części Mazowsza. Mamy w ofercie wycieczki 1-dniowe, zielone szkoły, wakacje, ferie. W tej chwili to ponad 30 tematycznych programów edukacyjnych.

 

6. Pensjonat - to aktualnie 24 miejsca noclegowe w pokojach 2 i 3 osobowych. Poza tym 26 miejsc w standardzie turystycznym w pokojach wieloosobowych.

 

Jak widać - inspiracji, pomysłów i możliwości współpracy w Młynie Gąsiorowo jest w bród. Zapraszamy zatem do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca i do współpracy.

 

Więcej na: www.mlyn-gasiorowo.pl

 

Fot. Materiały prasowe Młyn Gąsiorowo