KONKURS “NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW”

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w etapie regionalnym XXIV edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Konkurs służy identyfikacji produktów regionalnych oraz gromadzeniu wiedzy o regionalnych potrawach i produktach żywnościowych. Ideą konkursu jest ochrona i zachowanie dziedzictwa kulinarnego regionów poprzez wyszukiwanie potraw i produktów żywnościowych wytwarzanych w gospodarstwach domowych lub przez lokalne podmioty gospodarcze.

Konkurs przebiega w dwóch etapach. Na poziomie regionalnym jest organizowany przy udziale samorządów województw. Na poziomie krajowym prowadzony jest przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Jego zwieńczeniem jest wręczenie laureatom Perły podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu. Szeroka formuła pozwala na udział w konkursie w następujących kategoriach:
– produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego,
– produkty regionalne pochodzenia roślinnego,
– napoje regionalne,
– inne produkty regionalne,
– część gastronomiczna.

Karty zgłoszeniowe do konkursu dostępne są do pobrania tutaj:
KONKURS_karta_zgloszenia_produkt_2025_rodo
KONKURS_karta_zgloszenia_potrawa_2025_rodo

Regulamin konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smarki Regionów oraz Regulamin działania komisji konkursowej dostępne są na stronie Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Zainteresowanych konkursem prosimy o nadsyłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego pocztą elektroniczną na adres mailowy: wydzialrolnictwa@mazovia.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa.

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 maja 2025 roku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Departamentem Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich pod numerem telefonu: (22) 59 79 102 lub (22) 59 79 352 bądź drogą elektroniczną na adres: patrycja.dzieciol@mazovia.pl lub agnieszka.kalinska@mazovia.pl

Źródło: Mazovia.pl / Zdjęcie: Archiwum MROT