15 KWIETNIA ZAPRASZAMY NA AKCJĘ CZYSTE RZEKI MAZOWSZA

Czyste Rzeki Mazowsza to inicjatywa skierowana na rzecz ochrony i czystości rzek Mazowsza i ich otoczenia. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 15 kwietnia 2023 o godz. 12.00 na Przystani Marco w Śniadówku nad Wkrą oraz na Moto Przystani nad Bzurą. Wolontariusze będą sprzątać brzegi rzek, zbierać odpady oraz edukować mieszkańców i turystów na temat ochrony środowiska naturalnego. Odbędą się m.in. prelekcje na temat zanieczyszczenia rzek oraz pokazy sprzętu służącego do zbierania odpadów, które w prosty sposób możemy wykorzystać idąc np. na spacer do lasu.

W tym roku, nasz ekologiczny projekt  ma jeszcze jeden cel – zachęcić  młodzież, do tego by odłożyć telefon komórkowy choć na kilka chwil, żeby poczuć radość, która płynie z obserwacji otaczającego nas świata i pięknej przyrody. Wydarzenie obędzie się pod hasłem „Wyloguj się do życia, pooddychaj

Akcja Czyste Rzeki Mazowsza ma na celu zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia rzek oraz promowanie dbałości o środowisko naturalne. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w akcję wszystkich chętnych, którzy chcą przyczynić się do ochrony i poprawy jakości wody oraz środowiska.

Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej działa na rzecz promocji turystyki odpowiedzialnej, ochrony i poprawy jakości wody oraz środowiska rzek. Angażuje się w projekty ekologiczne oraz zachęcające do uprawiania sportu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Podczas pikniku podsumowującego sprzątanie atrakcje dla przybyłych zapewni firma eventowa Everal.

Z roku na rok działania Fundacji „rozlewają” się na kolejne rzeki, a Akcja nabiera tempa i przyciąga coraz więcej wolontariuszy.

Dołącz do nas już dziś, zostań Wolontariuszem, Partnerem, Sponsorem wydarzenia Czyste Rzeki Mazowsza.

Więcej na stronie: www.czysterzeki.com

Organizatorami akcji są:
– Fundacja Na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej
– Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry Nasza Wkra
– Agencja Eventowa Everal

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze Serce Polski.
Partnerem wydarzenia jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Kontakt do organizatorów: Piotr Dutkiewicz, kontakt@fundacja.turystyka.pl, +48 600 011 773