20 MLN PASAŻERÓW LOTNISKA W MODLINIE

Liczba odprawianych w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin pasażerów stale rośnie. Lotnisko w ubiegłym roku wyprzedzało międzynarodowe prognozy i należało do czołówki portów w Polsce, pod względem dynamiki odbudowy ruchu pasażerskiego.

Pani Urszula Kłos przyleciała na lotnisko w Modlinie 14 lutego lotem Ryanair FR 1404 z Kolonii. Po wylądowaniu mile zaskoczoną pasażerkę, bukietem kwiatów przywitali w Terminalu Tomasz Szymczak, p.o. prezesa zarządu oraz Grzegorz Hlebowicz, wiceprezes zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

– Jestem bardzo zaskoczona, ale jest mi niezmiernie miło, że zostałam 20-milionowym pasażerem. Będę chętnie nadal korzystać z Lotniska Warszawa/Modlin – powiedziała Urszula Kłos.

Jubileuszowa pasażerka otrzymała okolicznościowe upominki i vouchery na zakupy i usługi ufundowane przez port i współpracujących z nim Partnerów: Best Fly Bar, Eat&Fly, Lagardere Travel Retail, Ryanair, SIXT Rent a Car oraz burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego.

– 20 milionów obsłużonych pasażerów, w niespełna 10 lat od startu pierwszego samolotu rejsowego, to ważne wydarzenie dla naszego lotniska. Jeszcze większe wrażenie robi to, że w warunkach normalnego funkcjonowania branży lotniczej, liczby te zostałyby osiągnięte w nieco ponad 8 lat. Świadczy to po pierwsze o tym, jak wielki jest popyt na „tanie latanie”, a po drugie – jak ogromny potencjał dla przewozów lotniczych istnieje w naszym regionie – mówi Tomasz Szymczak.

20 milionów w niespełna 10 lat!

Liczba pasażerów odprawianych w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin stale rośnie. Pierwszy milion lotnisko osiągnęło już w drugim roku działalności. Do początku 2019 r. obsłużono 15 milionów pasażerów. Port był gotowy powitać 20-milionowego podróżnego już w 2020 r. Jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

W całym 2021 r. na podwarszawskim lotnisku obsłużono blisko 1,5 mln pasażerów i wykonano 14,5 tys. startów i lądowań. Te wyniki stanowiły odpowiednio 167,1% i 148,2% całkowitego ruchu lotniczego z 2020 r. Zestawiając te dane z okresem przed pandemią, poziom ruchu pasażerskiego 2021 r. stanowił 46,9% przewozów odnotowanych w 2019 r.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w ubiegłym roku wyprzedzał międzynarodowe prognozy i należał do czołówki portów w Polsce, pod względem dynamiki odbudowy ruchu pasażerskiego, który był o 67% wyższy niż w 2020 r. W minionym roku Ryanair uruchomił tu 13 nowych kierunków, a najnowszy – do Trapani na Sycylii, wystartuje na wiosnę. W sezonie Lato 2022 siatka połączeń obejmie blisko 60 kierunków.

– Mamy nadzieję, że w tym roku pandemia zostanie wreszcie opanowana, co pozwoli nam zrealizować bardzo ambitne plany, dotyczące zarówno przewozów, jak również zmian w infrastrukturze lotniska. Zeszły rok, a szczególnie jego druga połowa, pokazała jak bardzo wszystkim nam potrzebny jest powrót do regularnego latania – podsumowuje Tomasz Szymczak.

Źródło: www.mazovia.pl / Zdjęcie: archiwum Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.