CERTYFIKAT DOBRYCH PRAKTYK POT

Przyjmujesz płatności bonem turystycznym, dbasz o komfort wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami? A może prowadzisz działalność na obszarze wiejskim lub masz w swojej ofercie aktywności prozdrowotne? Twój biznes koncentruje się na sektorze MICE, ale leży ci na sercu zrównoważony rozwój i wpływ na środowisko, lokalną kulturę i gospodarkę? Obojętnie co robisz, rób to dobrze. I potwierdź Certyfikatem Dobrych Praktyk POT.

 

Baner II edycji Certyfikatu Dobrych Praktyk

Ideą i głównym celem projektu Certyfikat Dobrych Praktyk Polskiej Organizacji Turystycznej jest wsparcie branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię COVID-19 oraz promowanie i wyróżnianie przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne najwyższej jakości i zgodnie z obowiązującymi przepisami. W pierwszej edycji projektu realizowanej w 2021, certyfikacji podlegały wyłącznie podmioty turystyczne uczestniczące w programie Polski Bon Turystyczny. Wzięło w niej udział 2,5 tysiąca przedsiębiorców z całej Polski, a wyróżnionych certyfikatem zostało 1548 liderów odpowiedzialnej i dostosowanej do potrzeb rodzinnego wypoczynku krajowej turystyki.

Wśród wyróżnionych obiektów znaleźli się właściciele kwater prywatnych, apartamentów, gestorzy willi i obiektów agroturystycznych, a także hotele, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, siedliska, sanatoria, ośrodki szkoleniowe oraz organizatorzy turystyki i biura podróży. Przedsiębiorcy, którzy brali udział w pierwszej edycji projektu bardzo wysoko ocenili choćby takie narzędzie jak interaktywna mapa, dzięki której turyści mogą odnaleźć wyróżnione certyfikatem obiekty. Certyfikacja tworzy nową jakość w turystyce – z jednej strony promuje obiekty o wysokiej jakości świadczonych usług i podnosi standard krajowej oferty turystycznej, a z drugiej jest doskonałym, sprawdzonym źródłem informacji dla finalnego odbiorcy, czyli turysty planującego wypoczynek w Polsce – uważa Katarzyna Kasia-Mucha, Lider Projektu Certyfikat Dobrych Praktyk POT

Certyfikat Dobrych Praktyk POT – Edycja 2022

Tegoroczny Certyfikat Dobrych Praktyk POT jest kontynuacją pierwszej edycji projektu Certyfikacja Podmiotów Turystycznych (CPT), do którego włączone zostały kategorie certyfikacji z programu Obiekt Bezpieczny Higienicznie oraz Bezpieczny Obiekt MICE. Założenia nowej odsłony projektu zostały oparte na doświadczeniach i rozwiązaniach wypracowanych w trakcie zeszłorocznej edycji z uwzględnieniem oczekiwań przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji branży turystycznej

W 2022 roku projekt Certyfikat Dobrych Praktyk POT umożliwia uzyskanie certyfikacji również podmiotom, które nie biorą udziału w programie Polski Bon Turystyczny, ale prowadzą działalność na terenie Polski i spełniają założenia jednej z kategorii:

  • Podróże z dziećmi
  • Turystyka bez barier
  • Turystyka na obszarach wiejskich
  • Turystyka prozdrowotna
  • Turystyka zrównoważona
  • Bezpieczny Obiekt MICE
  • Bezpieczny Obiekt Higieniczny

Uruchomieniu nowej edycji projektu towarzyszy także nowa strona internetowa certyfikat.pot.gov.pl, która jest kompendium wiedzy o projekcie, oraz zawiera formularz zgłoszeniowy dla podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu, jak również rozbudowaną wyszukiwarkę i mapę bezpiecznych miejsc wypoczynku dla turystów. Już teraz pokaż się z najlepszej strony i dołącz do bazy najlepszych obiektów turystycznych w Polsce. Zapraszamy do udziału w projekcie!

Źródło i grafiki: POT