CHIŃSCY TURYŚCI MOGĄ ZNÓW PRZYJEŻDŻAĆ DO POLSKI

78 kolejnych państw, w tym Polska, znalazło się na liście krajów, do których chińskie biura podróży mogą organizować wycieczki grupowe. W sumie lista liczy już 138 państw.

Z powodu pandemii Pekin wprowadził bardzo restrykcyjne ograniczenia w podróżach. Kraj przez trzy lata był praktycznie zamknięty dla przyjezdnych, również jego mieszkańcy nie mogli swobodnie wyjeżdżać za granicę. W początkach tego roku zaczęło się to zmieniać, ale stopniowo. Rząd stworzył listę państw, do których lokalni touroperatorzy mogli organizować wycieczki grupowe, początkowo obejmowała ona 20 krajów, następnie dodano 40 kolejnych, ale Polska nie pojawiła się w tym zestawieniu. Teraz sytuacja się zmieniła i od 10 sierpnia Chińczycy mogą znów przyjeżdżać do naszego kraju.

Do momentu wybuchu pandemii Chiny były największym na świecie rynkiem źródłowym dla segmentu turystyki wyjazdowej. Jak przypomina Reuters, w 2019 roku obywatele tego kraju wydali na ten cel 255 mld dol., a szacunki mówią, że 60 proc. tej kwoty pochodziło z wycieczek grupowych.

Źródło i zdjęcie: POT