CUDOWNE MAZOWSZE WSCHODNIE CZEKA

W dniu 11 maja Dyrektor Biura MROT Dorota Zbińkowska odwiedziła mazowieckich przedsiębiorców prowadzących pensjonaty i hotele funkcjonujące we wschodniej części województwa mazowieckiego, historycznego Podlasia między rzekami Bug i Liwiec. Spotkanie odbyło się na zaproszenie pani Justyny Paluch, szefowej Lokalnej Organizacji Turystycznej „LOT nad Bugiem” oraz pani Agnieszki Wojtkowskiej ze Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

Od ponad dwóch lat obiekty w tej części województwa mazowieckiego borykają się z problemami w związku z pandemią, stanem wyjątkowym spowodowanym kryzysem uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej i wojną na Ukrainie. Mimo bliskiej odległości niektórych obiektów od granicy z Białorusią (nawet 5 km!), to nie znalazły się w obszarze objętym stanem wyjątkowym, a ponoszą skutki porównywalne do sąsiadów objętych tą strefą.

Podczas wizyty odwiedzone zostały Dwór Zaścianek, siedlisko Scheda Podlaska, Dwór w Zabużu, gospodarstwo Słodki Zakątek – agroturystyka, Zakamarek Klimczyce i Pałac w Korczewie, który odradza się po pożarze.

Podczas spotkań rozmawiano o sposobach wsparcia przedsiębiorców turystycznych przy wykorzystaniu najskuteczniejszych metod oraz bogatej ofercie rejonu na wyjazdy weekendowe, dłuższe urlopy, organizację warsztatów czy wycieczek szkolnych.

Informacja własna / Zdjęcie: Dorota Zbińkowska