DOBRE PRAKTYKI CZŁONKÓW MROT

Jeszcze w dobie obostrzeń w marcu i kwietniu, zaskoczyła nas skuteczna inicjatywa udostępniania produktu turystycznego ze zwiedzaniem i degustacją w realu, do tego wszystko przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi przepisami… Oto taki nietuzinkowy pomysł na prozdrowotną enoterapię w Winnicy Dwórzno i to bez skierowania od lekarza.

Jak informowali na Facebooku organizatorzy:
„W związku z ostatnią konferencją Ministra Zdrowia przypominamy, że enoterapia z degustacją w Winnicy Dwórzno wciąż JEST dostępna. Zajęcia poprawiające stan zdrowia są niezwykle istotne w obecnych czasach, dlatego będą dostępne niezależnie od decyzji rządu. Enoterapia wpływa korzystnie na stan zdrowia fizycznego oraz psychicznego i składa się z trzech etapów:

  • Spacer po polu winorośli,
  • Poznanie procesu produkcji wina,
  • Degustacja 5 rodzajów wina z sommelierem.

Koszt to 60 zł/os. Zapisać można się dzwoniąc pod nr 573 990 999.
Vouchery na enoterapię to idealny prezent dla bliskich. Można zakupić je pod poniższym linkiem:
https://sklep.dworzno.pl/pl/p/Zwiedzanie-winnicy-z-degustacja/82?fbclid=IwAR1NycT1kXJtgVSVN_0qr4L0HqVwX8yDPyBr57nMZ62WGDDjQYup2fQETRA

Winnica Dwórzno, przez wielu nazywana „Mazowiecką Toskanią”, to największa winnica na Mazowszu i jedna z większych w kraju. Oddalona zaledwie 40 km od Warszawy zajmuje się produkcją tradycyjnych, wysokogatunkowych win gronowych oraz owocowych.

Enoturystyka, czyli turystyka winiarska jest stosunkowo nową, ale bardzo dynamicznie rozwijającą się gałęzią turystyki, polegającą na odwiedzaniu miejsc uprawy winorośli, poznawaniu całorocznego procesu uprawy, dalszej produkcji wina i tajników jego degustacji – czyli tak naprawdę bardzo przyjemym zgłębianiu szeroko pojętej wiedzy o winnej kulturze.

Takie zwiedzanie w Winnicy Dwórzno składa się z kilku elementów:

Zwiedzanie winnicy
Winnica Dwórzno to nie tylko miejsce produkcji doskonałej jakości win. To również przepiękna okolica oraz ciekawy kierunek enoturystyczny. Odwiedzając wieś Dwórzno, można dowiedzieć się jak produkuje się wino w Polsce. Zwiedzanie połączone jest z degustacją dla grup oraz gości indywidualnych.

Spacer po winnicy
Zwiedzanie rozpoczyna się od spaceru po winnicy, podczas którego można odetchnąć czystym, wiejskim powietrzem i dowiedzieć się w jaki sposób uprawia się winorośl w Polsce.

Zwiedzanie przetwórni
W dalszej części poznaje się cały proces tradycyjnej produkcji wina – od zbiorów, przez zbiorniki fermentacyjne, aż po butelkowanie. Przy okazji nabywa się wiedzy, co odróżnia wytwarzane naturalnymi metodami wino z Dwórzna od przemysłowo produkowanych trunków.

Degustacja
Zwiedzanie winnicy wieńczy degustacja win wytwarzanych w Dwórznie. Podczas degustacji można poznać tajniki smakowania wina i dowiedzieć się co jest najważniejsze przy dobieraniu wina do poszczególnych potraw.

Zakupy
Na miejscu prowadzona jest również sprzedaż win oraz eleganckich zestawów upominkowych z Winnicy Dwórzno.

Z ostatniej chwili!
Wszystkie bilety na zwiedzanie winnicy w okresie majówki zostały wyprzedane już 2 tygodnie wcześniej.
Ale pozostają jeszcze inne terminy dostępne również w trakcie tygodnia.
Gratulujemy pomysłu i sukcesu w enoturystycznym biznesie.

Źródło i zdjęcie: Winnica Dwórzno