EUROPEAN BEST DESTINATION 2023 DLA WARSZAWY

Mamy to! Warszawa zdobyła tytuł European Best Destinations 2023. Gratulujemy i bardzo cieszymy się ze zwycięstwa naszej pięknej Stolicy w tym prestiżowym plebiscycie, w którym wyprzedziła 20 innych europejskich miast. Rozpiera nas duma, że również my mogliśmy przyczynić się do tego sukcesu. Dziękujemy członkom MROT i wszystkim naszym partnerom za tak ogromne zaangażowanie i wsparcie Warszawy poprzez oddawanie głosów w konkursie. Zrobiliśmy to razem!

Warszawa, uzyskując w plebiscycie internautów 142 081 głosów, zdobyła tytuł European Best Destination 2023! Warszawa, która jako jedyna w Polsce, została nominowana do finałowej dwudziestki, rywalizowała z takimi miastami jak Ateny, Praga, Londyn czy Kopenhaga.

A oto garść ciekawostek:
➡ Liczba głosów oddanych na Warszawę to nowy rekord wszystkich 14-stu edycji EBD. Poprzedni rekord należał do Porto, które w 2017 r. uzyskało 138 116 głosów;
➡ Ateny, które zajęły drugie miejsce uzyskały 91 023 wskazań (różnica ponad 50 000 głosów);
➡ na Warszawę oddano głosy w ponad 135 krajach;
➡ TOP3 w ilości głosów z zagranicy: USA, UK, RFN;
➡ po jednym głosie dostaliśmy od mieszkańców m.in.: Madagaskaru, Timoru Wschodniego, Namibii, Jamajki;
➡ wśród influencerów, których udało się Warszawie zachęcić do wsparcia kampanii byli m.in. Weronika Gąsiewska, Łukasz „Juras” Jurkowski, Paweł Deląg, Monika Mrozowska, Joanna Koroniewska, Mateusz Hładki, Magda Mołek, Tytus Brzozowski, PigOut, Michał Marszał, PEZET, Make Life Harder;
➡ zagłosował na nas również słoń Leon z warszawskiego ZOO.

Otrzymując tytuł European Best Destination 2023 Warszawa stała się miastem, o którym przez następne dni i tygodnie będzie pisać prasa na całym świecie. Każdego roku wyniki plebiscytu są komentowane w takich mediach jak Forbes USA, Condé Nast Travelers, National Geographic, czy Corriere Viaggi. W tym roku to Warszawa będzie na pierwszym miejscu polecanych europejskich miejscowości, które trzeba odwiedzić. Pozytywna prasa przyczyni się do wzmocnienia wizerunku miasta jako interesującej destynacji turystycznej i do odbudowania ruchu turystycznego po pandemii i po wybuchu wojny na Ukrainie.

Oprócz tytułu „European Best Destination 2023”, o którym zdecydował wynik plebiscytu, Warszawa została doceniona i wyróżniona przez organizatora także w czterech innych kategoriach: Best Cultural Destination, Best Destination for Food Lovers, Safest Destinations in Europe oraz znalazła się na pierwszej pozycji w kategorii Best Destinations for a city break.

Zdobycie tytułu jest ogromnym sukcesem, do którego w dużej mierze przyczyniliście się także Państwo i za co chcemy gorąco podziękować. Dziękujemy bardzo za publikowanie informacji o plebiscycie, zachęcanie do głosowania i za wszelkie Państwa działania, a było ich bardzo wiele, które przyczyniły się do zdobycia tytułu. Mamy nadzieję, że ta wspólna akcja będzie pierwszą z wielu, które przyczynią się do wzrostu popularności Warszawy wśród turystów na całym świecie.

Tytuł European Best Destination 2023 to ogromny prestiż a także szansa na to by pokazać nasze miasto od jak najlepszej strony. To nasz wspólny sukces!

 

#mrot #warszawa #europeanbestdestination #mazowsze #mazowszesercepolski #konkurs #tytuł #warszawskaorganizacjaturystyczna