GALA WASZEJ TURYSTYKI INTEGRUJE BRANŻĘ

Druga Gala Waszej Turystyki z pewnością będzie jeszcze długo wspominana. Oprócz wręczenia nagród dla 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce została przeprowadzona Aukcja Charytatywna podczas której udało nam się zebrać 116 tys. złotych na „Wakacje Marzeń” dla dzieci z domów dziecka.

Gala Waszej Turystyki była okazją do spędzenia czasu w gronie osób szeroko rozumianej branży turystycznej, a także do rozmów i wspólnej zabawy. Wydarzenie odbyło się w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel. Na zaproszenie redakcji portalu WaszaTurystyka.pl, zjawili się m.in. prezesi touroperatorów (np. Itaki, Corala, Nekery, Sun&Fun, Best Reisen, Traveligo, Ecco Holiday), prezesi największych multiagentów (fly.pl, Travelplanet.pl i Wakacje.pl), przedstawiciele najważniejszych organizacji i izb samorządu turystycznego (IGHP, PIT, OSAT), prezesi, prezeski, dyrektorzy i dyrektorki Regionalnych Organizacji Turystycznych i Lokalnych Organizacji Turystycznych ( w tym tych wielkomiejskich – z Gdańska, Łodzi, Poznania I Warszawy), prezesi lotnisk, przedstawiciele linii lotniczych (Enter Air, PLL LOT, Wizz Air), reprezentanci firm ubezpieczeniowych, przedstawiciele Narodowych Ośrodków Turystycznych, ludzie szeroko rozumianej branży turystycznej. W sumie zebrało się nas ponad 280 osób z Polski i zagranicy.

„Wszyscy byliśmy pod wrażeniem. Rewelacyjna organizacja i dynamiczna, brawurowa konferansjerka sprawiły, że podczas jednego wieczoru udało się zaprezentować i uhonorować 100 najbardziej wpływowych ludzi w polskiej turystyce, a także podczas pełnej emocji aukcji charytatywnej zebrać rekordową sumę na wakacje dla dzieci z domów dziecka. Nie przesadzę mówiąc, że na Gali Waszej Turystyki zebrała się dosłownie cała branża. Niewiele jest eventów, na których można spotkać tylu kluczowych fachowców z Polski i ze świata w jednym miejscu” – mówi Magdalena Pinkwart, redaktor naczelna Read&Fly Magazine i właścicielka biura Lundi Travel.

 

Marzena Markowska, Weronika Szabelewska, Klaudia Kopczyńska, Adam Gąsior

Podczas Gali Waszej Turystyki zostały wręczone dyplomy i nagrody dla wszystkich, którzy znaleźli się na „Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”.

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki i nr 1. na Liście, powiedział m.in. „Cieszę się, że mogę być w takim gronie znakomitych osób i w gronie tych stu niezwykłych osób reprezentujących wyjątkowe wartości. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które działają w organizacjach branżowych na rzecz naszej szeroko pojętej turystyki. To ważne, że w tych trudnych czasach potrafimy ze sobą współpracować”.

„Tegoroczna Gala Waszej Turystyki postawiła wysoko poprzeczkę w zakresie spotkania całej branży w jednym miejscu, nie tylko w celu uhonorowania najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, ale również podtrzymania kontaktów biznesowych, licznych rozmów kuluarowych i realizacji szczytnego celu, jakim była aukcja charytatywna” – mówi Paweł Kunz, dziennikarz i ekspert rynku turystycznego.

Po krótkiej przerwie otwarto aukcję charytatywną, której cały dochód zostanie przekazany na „Wakacje Marzeń” dzieci z domów dziecka. Akcja została zorganizowana po raz pierwszy w 2022 roku przez Stowarzyszenia People for People, wspierane przez Turystyczną Organizację Otwartą i Polski Holding Hotelowy oraz prywatnych darczyńców.

Na aukcji na rzecz „Wakacji Marzeń” wśród przedmiotów do wylicytowania znalazły się m.in. spływ kajakowy Wkrą w towarzystwie Izabeli Stelmańskiej, unikalny kurs robienia rogali świętomarcińskich w towarzystwie Jana Mazurczaka, trening w hotelu Sheraton Sopot z Joanną Jędrzejczyk, rafting pod Dunajcu (w pontonie lub w kajaku) z Chrystian Półchłopkiem, naukę pływania na desce SUP pod czujnym okiem Marcina Wujca, czy też prywatną lekcję tańca z Aliną Dybaś. W sumie zebrano dla dzieci z domów dziecka 116 tys. zł.

„Trudno o lepszą okazję na branżowe podsumowanie ubiegłego roku, naznaczonego m.in. wojną w Ukrainie, perturbacjami na rynku lotniczym, chaosem komunikacyjnym i kolejnymi odsłonami walki z pandemią Covid-19. Na co dzień jest czas na zdrową rywalizację i współpracę, ale w ten konkretny wieczór wszyscy doskonale bawili się w hotelu Renaissance. I to jest niezaprzeczalna wartość dodana Gali, wszak sektor turystyki to system naczyń połączonych” – dodaje Paweł Kunz.

Partnerami Gali Waszej Turystyki byli:
– Złoty Partner Wydarzenia: Biuro Podróży ITAKA
– Srebrny Partner Wydarzenia: Polski Holding Hotelowy oraz Renaissance Warsaw Airport Hotel
– Partnerzy Wydarzenia: Nekera, MerlinX, TOP Touristik, Sykon – producent chatbota pod marką 1bot.pl, Enter Air, Jet Travels, Urząd ds. turystyki Gran Canarii

Źródło: www.WaszaTurystyka.pl / Zdjęcia: Adam Fabisz