Izabela Stelmańska – Prezes Zarządu MROT – wśród 12 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2021

Z dumą informujemy, że Izabela Stelmańska – Prezes Zarządu MROT – znalazła się na 12. miejscu wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce w  roku 2021. To kolejny rok, gdy nasza Prezes znajduje się w ścisłej czołówce rankingu portalu WaszaTurystyka.pl i co warto podkreślić jest jedyną kobietą w pierwszej dwudziestce wyróżnionych. Gratulujemy!

Po raz szósty redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl, ogłosiła Listę „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”. W „100” znalazło się m.in. 18 reprezentantów touroperatorów i agentów (w 2020 było ich 17), 11 przedstawicieli hotelarzy (w 2020 – 9), 22 reprezentantów samorządów i organizacji turystycznych (w 2020 – 22), 6 urzędników (w 2020 – 14), 11 przewoźników lotniczych, autobusowych i kolejowych (w 2020 – 12), 6 reprezentantów portów lotniczych (w 2020 – 5).

Jak co roku Kapituła brała pod uwagę̨ wpływ na proces kształtowania procesów i struktur polskiej turystyki, stopień́ przyczyniania się do osiągniecia sukcesu (lub porażki) przez polską turystykę̨ lub poszczególne jej segmenty, zasoby finansowe (własne lub organizacji czy firmy przez daną osobę̨ zarządzanej), wpływ na zatrudniane osoby, wiarygodność́, medialność, popularność́ (w pozytywnym lub negatywnym znaczeniu), wizerunek, publiczną i środowiskową̨ aktywność.

Redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl, Adam Gąsior, podkreśla: „Od początku podkreślamy, że nie jest to ranking popularności ani lista najbardziej lubianych osób w branży Lista „100” nie jest także rankingiem biur podroży ani hoteli czy przewoźników. Tak więc na ogólną ocenę składają się rożne czynniki wymienione przeze mnie w tekście „Jak to robimy” i nie są to tylko i wyłącznie wyniki finansowe danej firmy. Powtarzamy więc: nasza „100” to osoby, których decyzje biznesowe (niekiedy polityczne), sukcesy (lub porażki) zawodowe mają wpływ na sytuację w branży turystycznej. Idealnie byłoby, gdyby to był tylko dobry wpływ, niestety – musimy ocenić również zły wpływ. Tych, którzy mają ewentualnie wspomniany zły wpływ na rozwój (lub jego brak) turystyki, również na Liście uwzględniamy.

Oto pierwsza dwudziestka z tegorocznej „100”:

 1. Piotr Henicz, wiceprezes Itaki
 2. Gheorghe Marian Christescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego
 3. Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
 4. Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT
 5. Rafał Szlachta, były prezes Polskiej Organizacji Turystycznej
 6. Michael O’Leary, członek zarządu Ryanair
 7. Dominik Borek, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki
 8. József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air
 9. Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych
 10. Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki i European Travel Agent’s and Tour Operators Associations
 11. Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow
 12. Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
 13. Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl
 14. Marcin Mączyński, wiceprezes i sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
 15. Kaan Ergun, dyrektor generalny Coral Travel
 16. Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
 17. Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland
 18. Sławomir Szulc, prezes Exim Tours
 19. Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
 20. Maciej Nykiel, prezes biura Nekera

Całość listy na WaszaTurystyka.pl: https://www.waszaturystyka.pl/100-najbardziej-wplywowych-osob-w-polskiej-turystyce-2021/

 

A taki opis znaleźliśmy w publikacji o wynikach rankingu:

Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Mówisz „Stelmańska” i myślisz – Mazowsze. Izabela Stelmańska to twarz, ikona turystycznego Mazowsza, które bardzo skutecznie i aktywnie promuje od lat.

Najbardziej rozpoznawalna, lubiana i szanowana urzędniczka i działaczka ze środowiska regionalnych organizacji turystycznych wojewódzkich samorządów. Słowo urzędniczka nabiera dzięki niej nowego znaczenia. Gdyby tylko tacy urzędnicy zajmowali się turystyką w Polsce, bylibyśmy w światowej czołówce, jeśli chodzi o promocję i rozwój tej gałęzi gospodarki.

Niezwykle aktywna i skuteczna – w trudnym okresie potrafiła zadbać o pomoc dla mazowieckich przedsiębiorców. Szczególnie intensywnie propaguje turystykę̨ aktywną. W czerwcu 2021 została jednogłośnie wybrana prezesem zarządu MROT – wcześniej nieformalnie była „dobrym duchem” tej organizacji.

***

WaszaTurystyka.pl to opiniotwórczy portal dla profesjonalistów branży turystycznej o silnej i ugruntowanej pozycji na rynku mediów turystycznych. Dostarcza codziennych wiadomości, ważnych opinii i komentarzy oraz wyróżnia się dynamicznym wzrostem i rozwojem, znajomością rynku turystycznego, niezależnością, profesjonalizmem i obiektywizmem. Portal prowadzony przez doświadczonych redaktorów, dobrze znanych w branży, ma rosnące grono oddanych czytelników i odbiorców newslettera, 300 tys. odsłon miesięcznie, 100 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, ponad 4000 odbiorców codziennego newslettera, fanpage na Facebooku, Linkedin i Twitterze.

 

Źródło i zdjęcie: www.WaszaTurystyka.pl