JULINEK PARK ZDOBYŁ CERTYFIKAT – NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY

Polska Organizacja Turystyczna, we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi, po raz dwudziesty przyznała Certyfikaty POT w konkursie Najlepszy Produkt Turystyczny, mający na celu podniesienie jakości oraz konkurencyjności oferty turystycznej poprzez promowanie atrakcyjnych i innowacyjnych produktów turystycznych.

Certyfikaty POT stanowią najważniejsze wyróżnienie w branży. Oznaczają rekomendację oraz gwarancję świadczenia usług na najwyższym poziomie. Przyznane certyfikaty podnoszą rangę produktu turystycznego, wzmacniając rozpoznawalność nie tylko na terenie Polski, lecz również za granicą. Przyznawane są przez Kapitułę, którą powołuje Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Julinek Park – Laureatem Certyfikatu POT 2023

28 listopada 2023 r., podczas uroczystej gali w Warszawie, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Jacek Janowski, sekretarz kapituły konkursu ogłosili laureatów dziesięciu Certyfikatów POT, trzech wyróżnień, laureata Certyfikatu Internautów oraz Turystyczne Odkrycie Roku. Wśród laureatów Certyfikatu POT znalazł się reprezentant województwa mazowieckiego – Julinek Park z Leszna k. Warszawy. To wyjątkowe miejsce na Mazowszu, które oferuje niepowtarzalne możliwości spędzania czasu z rodziną w harmonii z naturą.

Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, podkreśla – Certyfikat POT dla Julinek Park to wyjątkowe wyróżnienie. Jesteśmy dumni z reprezentanta naszego województwa. Ta nagroda potwierdza, że jest to miejsce, które spełnia najwyższe standardy branżowe. To docenienie ogromnego rozwoju ale również bodziec do dalszego doskonalenia i poszerzania swoich usług, by sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających podróżnych. Certyfikat POT jest ważnym sygnałem, świadczącym o tym, że Julinek Park ma wyjątkową ofertę dla turystów zarówno z województwa mazowieckiego, jak i z całej Polski oraz świata.

Dorota Zbińkowska, dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dodaje, że Julinek Park zdobył uznanie za innowacyjność oraz atrakcyjną ofertę dla rodzin z dziećmi – Zbudowano cały produkt. Zaczęło się od rewitalizacji dwóch aren, fenomenalnie dostosowanych do potrzeb różnych konferencji, spotkań. Wybudowano hotel, jest kilka restauracji. Zadbano o to, żeby uhonorować dziedzictwo cyrkowe poprzez Muzeum Cyrku, doskonale przedstawiające historię, atrakcje, dokumenty i zdjęcia tego miejsca. Julinek Park jest miejscem wyjątkowym pod każdym względem, także dla rodzin z dziećmi, między innymi poprzez aquapark i ogromny linowy park z cyrkowymi przeszkodami w koronie drzew, a wszystko to w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Ambicje na skale europejską

Marta Klamar, dyrektor zarządzająca Julinek Park, wyraziła ogroną radość z otrzymanej nagrody, podkreślając, że to dodatkowa zachęta do dalszego rozwoju oferty turystycznej na jeszcze większą skalę – Wcześniejszy, Super Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego, który otrzymaliśmy od Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, dał nam dużą motywację. Mamy ogromne plany na przyszły rok, których jeszcze nie mogę zdradzać, ale jeśli wszystko się sprawdzi tak jak planujemy to będziemy widoczni w skali Europy. Prosimy trzymać za nas kciuki .

Do konkursu zgłoszono 42 produkty turystyczne w kategorii Certyfikat POT, 10 produktów w kategorii Złoty Certyfikat i 14 w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku, co daje łącznie 66 zgłoszeń.

Laureaci Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w 2023 roku

Certyfikat POT:
• ANTIDOTUM Airshow Leszno
• Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady
• Festiwal Stolica Języka Polskiego
• Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
• Julinek Park
• Kompleks Tężnia Busko
• Kraina Górnej Odry
• Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
• Marina Gliwice i wodny szlak Kanału Gliwickiego
• Młyny Rothera

Wyróżnienie w kategorii Certyfikat POT:
• Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Certyfikat Internautów:
• Kraina Górnej Odry

Turystyczne Odkrycie Roku
• Park Legend Gór Świętokrzyskich

Wyróżnienia w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku
• Anielskie Ogrody Sferyczne
• Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmach