LABORATORIUM INICJATYW TURYSTYCZNYCH – POZNAJEMY SZYDŁOWIEC

Przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej – jednej z dwóch inicjatyw uczestniczących w Programie Inkubacji i Rozwoju Inicjatyw Turystycznych Województwa Mazowieckiego wraz ze współpracującymi ekspertami spotkali się 11 września, tym razem w Szydłowcu.

Spotkanie miało charakter poznawczo-warsztatowy. Dzięki uprzejmości i otwartości włodarzy miasta uczestnicy poznawali miejscowy potencjał turystyczny oraz plany inwestycyjne biorąc udział w specjalnie zaplanowanym zwiedzaniu. W części podsumowującej, wśród wielu możliwości poszukiwano tej najbardziej wyróżniającej się, na bazie której powstanie scenariusz wycieczki dla turystów.

Program Inkubacji i Rozwoju Inicjatyw Turystycznych Województwa Mazowieckiego jest pierwszym działaniem w ramach projektu Laboratorium Inicjatyw Turystycznych uruchomionym przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. To pierwsza w Polsce forma wsparcia komercjalizacji marek i produktów turystycznych regionu. W tym celu, w 2022 r. MROT wraz z ekspertami zewnętrznymi opracowała metodologię inkubowania inicjatyw turystycznych, która w bieżącym roku ma swoją premierę w praktyce.

Pilotażowa edycja Programu Inkubacji i Rozwoju Inicjatyw Turystycznych Województwa Mazowieckiego to pierwszy w Polsce taki program, który nie tylko będzie uczył, jak stworzyć ofertę turystyczną, ale także sfinansuje m.in.:
– opiekę doradczą ekspertów i specjalistów w okresie inkubacji,
– powstanie strategii lub programu komercjalizacji produktu i marki,
– promocję inicjatywy w ramach działalności MROT.