LABORATORIUM INICJATYW TURYSTYCZNYCH – STUDY TOUR W LUBLINIE

10 sierpnia 2023 r. wraz z przedstawicielami Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej – jednej z dwóch inicjatyw uczestniczących w Programie Inkubacji i Rozwoju Inicjatyw Turystycznych – uczestniczyliśmy w wyjeździe studyjnym do Lublina.

Dzięki uprzejmości i otwartości przedstawicieli Urzędu Miasta Lublina i Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin oraz przewodnikom inspiracji mogliśmy poznać ofertę turystyczną miasta również od strony organizacyjnej. Zdobyta wiedza będzie wykorzystana do tworzenia oferty turystycznej Radomia i Szydłowca.

Program Inkubacji i Rozwoju Inicjatyw Turystycznych Mazowsza jest pierwszym działaniem w ramach projektu Laboratorium Inicjatyw Turystycznych uruchomionym przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. To pierwsza w Polsce forma wsparcia komercjalizacji marek i produktów turystycznych regionu. W tym celu, w 2022 r. MROT wraz z ekspertami zewnętrznymi opracowała metodologię inkubowania inicjatyw turystycznych, która w bieżącym roku ma swoją premierę w praktyce.

Pilotażowa edycja Programu Inkubacji i Rozwoju Inicjatyw Turystycznych Mazowsza to pierwszy w Polsce taki program, który nie tylko będzie uczył, jak stworzyć ofertę turystyczną, ale także sfinansuje m.in.:
– opiekę doradczą ekspertów i specjalistów w okresie inkubacji
– powstanie strategii lub programu komercjalizacji produktu i marki
– promocję inicjatywy w ramach działalności MROT.