LABORATORIUM INICJATYW TURYSTYCZNYCH – WIZYTA STUDYJNA NA SZLAKU KAJAKOWYM WKRY

Wkra to nie tylko rzeka (choć przepiękna!), zaś szlak kajakowy Wkry to nie tylko kajaki (choć to wspaniała rekreacja!). Aby poznać pełny potencjał szlaku kajakowego Wkry, należy poznać specyfikę rzeki wraz z bogactwem przyrodniczym, kulturowym i społecznym. Obejrzeć bazę turystyczną i porozmawiać z gestorami – bo to ludzie tworzą klimat szlaku kajakowego i stoją za jakością usług.

Takie zadanie stało przed dr. Jarosławem Górskim, doradcą w projekcie WKRAinie przygody, realizowanym w ramach Laboratorium Inicjatyw Turystycznych, podczas wizyty studyjnej w licznych miejscach recepcji turystycznej od Modlina w górę Wkry, aż do Bieżan. Analiza potencjału i dziedzictwa na szlaku Wkry jest pierwszym krokiem na drodze do opracowania strategii marketingowej tej pięknej mazowieckiej rzeki.

W tym kolejnym działaniu projektowym uczestniczyli oprócz gestorów bazy na szlaku przedstawiciele projektu WKRAinie przygody – Everal – wspieramy Organizatorów wydarzeń Piotr Dutkiewicz, Fundacja Na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej, Wiosełko – ośrodek wypoczynkowy – jednej z dwóch inicjatyw uczestniczących w Programie Inkubacji i Rozwoju Inicjatyw Turystycznych Województwa Mazowieckiego, który jest realizowany w ramach Laboratorium Inicjatyw Turystycznych.