MAJÓWKA NA MAZOWSZU 2022 – WIOSENNY ZAWRÓT GŁOWY!

Tuż przed majówką zebraliśmy oferty naszych członków i przygotowaliśmy informację prasową, którą udostępniliśmy szeroko mediom lifestylowym i turystycznym. Niechaj zatem tylko pogoda dopisze bo frekwencja będzie z pewnością gwarantowana.

Mazowsze jak zawsze przygotowało bardzo bogatą ofertę turystyczną na długi majowy weekend. Propozycje spędzenia czasu są bardzo różnorodne i niezwykle ciekawe. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Rodziny z dziećmi z pewnością zainteresują oferty: Cyrkowa majówka w Julinek Park, gdzie zabawę uatrakcyjnią mistrzowie sztuki cyrkowej, Majówka z radiem ESKA w Suntago Park of Poland, Majówka z gwiazdami na Farmie Iluzji, Majówka w siedzibie zespołu „Mazowsze”, a także propozycje naszych mazowieckich skansenów w Sierpcu i Radomiu, które przygotowały fantastyczne imprezy plenerowe, takie jak „Myśliwskie gotowanie na polanie” czy „Bryczką po Mazowszu”, prezentującą rozmaite formy podróżowania mieszkańców wsi na przełomie XIX i XX wieku.

Osoby zainteresowane historią mogą wybrać się do szydłowieckiego Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie czy na zamek w Liwie. Żywej historii można będzie doświadczyć na zamku w Czersku podczas Majówki na dworze księcia Janusza, gdzie uczestnicy będą mogli oddać się wspólnej zabawie w średniowiecznych klimatach z rekonstruktorami, którzy pokażą i opowiedzą, jak się niegdyś na czerskim zamku żyło.

Melomanów i miłośników twórczości Chopina na majówkę zaprasza Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Miłośnicy spędzania czasu w wodnych klimatach będą mogli skorzystać z rejsów statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim lub specjalnego weekendowego rejsu odtworzoną drewnianą szkutą po Wiśle, któremu towarzyszyć będzie wieczorne saunowanie. Natomiast Aktywni dla Mazowsza serdecznie zapraszają na Kajakową majówkę w pięknych okolicznościach przyrody nad Wkrą.

Swoją ofertę majówkową przygotowały też miasta. Oprócz Warszawy interesujące są propozycje Płocka, Radomia i Żyrardowa, Pułtusk zwiedzać można EkoBusem trasą turystyczną z przewodnikiem.
Chillout natomiast dobrze sprawdzi się w Pałacu w Małej Wsi, a odkrywcy mogą skorzystać z propozycji pokojów zagadek w Warszawie. Ciekawą ofertę obejmującą spacer po winnicy, zapoznanie się z produkcja wina oraz degustacje i piknik przygotowała tradycyjnie Winnica Dwórzno.

Warto wspomnieć, iż na majówkę można się także wybrać kolejami mazowieckimi, które przedłużyły ofertę specjalnych biletów wycieczkowych na okres od piątku do wtorku. Bilet wycieczkowy upoważnia również do skorzystania ze specjalnych zniżek u partnerów akcji „Koleją do kultury”.

Ciekawe inspiracje do podróży i szczegółowe informacje o majówkowych atrakcjach na Mazowszu można znaleźć na naszym turystycznym portalu www.ModaNaMazowsze.pl pod linkiem: https://modanamazowsze.pl/majowka-na-mazowszu-2022-kilkadziesiat-zaproszen/