MAMY REKORD POLSKI – NAJWIĘCEJ OSÓB SPRZĄTAJĄCYCH RZEKĘ

Z radością informujemy, że podczas akcji „Czysta Wkra 2021” wspólnie z organizatorami i wszystkimi uczestnikami osiągnęliśmy rekord Polski na najwięcej osób sprzątających rzekę jednocześnie z wynikiem 139 osób! Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna już 4. raz współpracuje przy organizacji imprezy i promocji idei związanych z ekologią i odpowiedzialną turystyką. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję akcji.

Akcja Sprzątania Rzeki Wkry jest akcją cykliczną, organizowaną już od wielu lat. Wydarzenie to odbywa się wiosną w kwietniu oraz jesienią w październiku. Jesienią 2021 roku urozmaicono wydarzenie o Rekord Polski, promujący ekologie i dbanie o czystość naszych rzek.

Organizatorzy oraz uczestnicy wydarzenia przystąpili do próby ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób sprzątających rzekę jednocześnie. Rekord został zdobyty w dniu 9 października 2021 roku podczas trwania jubileuszowej, 15. edycji Akcji Czysta Wkra. W 5 miejscach jednocześnie uczestnicy wypłynęli kajakami na Wkrę i wyławiali śmieci z nurtu rzeki oraz oczyszczali z wody jej brzegi.

Organizatorom Akcji co roku zależy na tym, aby problem związany z czystością rzek dotarł do jak największej liczby wodniaków i turystów w całym kraju. Aby częściej poruszano temat śmieci, śmiecenia nad rzekami i na szlakach turystycznych oraz o patoturystyce.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom darmowe kajaki, worki i rękawiczki do sprzątania. Dodatkowo, po rekordzie czekało na nich pyszny poczęstunek i piknik nad Wkrą. Po zakończeniu sprzątania uczestnicy zostali komisyjnie przeliczeni. Łącznie w Rekordzie Polski na najwięcej osób sprzątających rzekę (w wielu lokalizacjach) wzięło udział 139 osób!

W akcję włączyło się ponad 30 firm działających nad Wkrą – wypożyczalnie kajaków, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i lokale gastronomiczne.

Szczególne podziękowania za udział w realizacji Akcji Czysta Wkra należą składamy dla firm:
– Stowarzyszenie Nasza Wkra
– Everal
– Aktywny i Czysty Nasielsk
– Fundacja Na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej
– WOPR Nowy Dwór Mazowiecki

Bieżące informacje o Akcji Czysta Wkra: www.facebook.com/NaszaWkra

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wszystkim zaangażowanym w akcję gratulujemy!

Zdjęcia: Nasza Wkra
Źródło: BiuroRekordow.pl, Everal