MAZOBILET UŁATWI ZWIEDZANIE WARSZAWY I MAZOWSZA

Weekendowe podróże po Mazowszu i Warszawie z jednym biletem są już możliwe! Z Mazobiletem w weekendy można bez ograniczeń podróżować po stolicy metrem, tramwajami i autobusami, a poza Warszawą – pociągami KM, SKM i WKD. Dziś władze Mazowsza i Warszawy podpisały porozumienie w tej sprawie.

Oferta będzie obowiązywać w każdy weekend od piątku od godz. 19 do poniedziałku do godz. 8. Podróżni, którzy kupią Mazobilet, będą mogli jeździć pociągami Kolei Mazowieckich (z wyjątkiem pociągów „Słoneczny” i „Słoneczny BIS”), Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz autobusami KM na trasie stacja Modlin – Lotnisko Modlin, a także środkami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusami, tramwajami, metrem) w pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Do skorzystania z nowej oferty zachęca wicemarszałek Rafał Rajkowski.

– Mazobilet to dla mieszkańców naszego regionu świetna okazja do zwiedzenia Warszawy i Mazowsza. Trwają wakacje, więc przy planowaniu letnich weekendowych podróży warto pomyśleć o zamianie samochodu na bardziej ekologiczny środek transportu.

Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski podkreśla, że stolica stawia na komunikację publiczną i dobre połączenia.

– Inwestujemy w tabor, zbudowaliśmy 11 nowych stacji metra, nowe linie SKM. Zależy nam, żeby połączenia w całej metropolii były jak najlepsze, by wszyscy jej mieszkańcy mogli się swobodnie poruszać. Chcemy ułatwić wszystkim mieszkańcom Mazowsza zwiedzanie Warszawy, warszawiakom dać możliwość, by mogli odpocząć na Mazowszu i poznać jego zakątki.

Mazobilet to bilet imienny, który będzie można kupić w kasach biletowych KM, biletomatach (od 7 sierpnia), a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich oraz przez internet. Może być zakupiony przez jednego pasażera lub grupę liczącą od 2 do 5 osób (jedna z nich musi wpisać swoje dane na bilecie). Bilet dla jednej osoby będzie kosztować 49 zł, a dla grupy do 5 osób – 99 zł.

– Mazobilet to kolejna wspólna oferta przewozowa miasta st. Warszawy i Mazowsza. Pokazuje to, że samorządy potrafią współpracować i wdrażać inicjatywy, które służą przede wszystkim mieszkańcom – dodaje Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, radny województwa i przewodniczący klubu KO w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Natomiast Robert Stępień prezes zarządu Kolei Mazowieckich podkreśla, że Mazobilet to kolejna oferta promująca podróże pociągami.

– Cieszę się, że Spółka KM może w niej uczestniczyć, ponieważ wielokrotnie zachęcaliśmy mieszkańców Mazowsza oraz przyjezdnych do odkrywania walorów tego regionu. Jako samorządowy przewoźnik pasażerski stale dążymy do polepszania warunków i komfortu podróży. W ubiegłym miesiącu odebraliśmy ostatnie pojazdy FLIRT z największego zamówienia w historii polskiej kolei, o wartości ponad 2 mld zł. A na tym nie koniec, ponieważ w planach mamy kolejne inwestycje, zarówno taborowe, jak i te dotyczące zapleczy technicznych.

Źródło, zdjęcie, grafika: Mazovia.pl