MAZOPIKNIKI ZAINAUGUROWANE

W Parku Miejskim w Raciążu odbył się pierwszy z 15 MAZOpikników organizowanych przez samorząd Mazowsza. Pogoda i Mazowszanie nie zawiedli. Warsztaty ekologiczne, jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych, gry i konkursy z nagrodami, malowanie buziek, strefy Funduszy Europejskich oraz zdrowia – jednym słowem każdy znalazł coś dla siebie.

Warto wspomnieć, że jednym z ważnych elementów promujących odwiedzane miejscowości oraz szerzej turystykę na Mazowszu są MazoPoranki, czyli wywiady i rozmowy realizowane w plenerowym studio TV MROT, zawsze w dniu pikniku o godz. 11:00 bezpośrednio z miejsca pikniku. Transmisje są udostępniane online na facebookowych profilach Mazowsze – Serce Polski, MROT oraz lokalnych partnerów wydarzenia. Kto obejrzy, z pewnością skusi się aby odwiedzić piknik, a jeśli nie zdąży dojechać w dniu imprezy, to odwiedzi opisywane podczas programu lokalne atrakcje turystyczne.

Na inaugurującym cykl pikniku Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali m.in.: radni województwa – Paweł Obermeyer i Konrad Wojnarowski.

– W tym roku spotykamy się by razem świętować 25-lecie istnienia województwa. Mamy z czego być dumni. Nasz region prężnie się rozwija, czego dowodem są kolejne realizowane inwestycje. Ma też wiele do zaoferowania. Spotkanie w Raciążu, śmiało możemy zaliczyć do udanych. Następne odbędzie się w Lelisie (28 maja), a tydzień później w Stanisławowie. Ostatnia szansa na wspólne świętowanie jubileuszu to Ciechanów (25 września). Mam nadzieję do zobaczenia – zapraszał na wydarzenie marszałek Adam Struzik.

Mazopikniki to cykl plenerowych imprez rodzinnych. To nie tylko świetna zabawa, ale też edukacja, profilaktyka zdrowotna i promocja walorów turystycznych Mazowsza.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko zdrowia, w którym mieszkańcy regionu korzystali z konsultacji dietetycznych, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenia poziomu cukru, cholesterolu, pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Z pomocą specjalistów wyliczali indeks BMI i szkolili się z udzielania pierwszej pomocy.
Terminy kolejnych MAZOpikników

27 maja 2023 r. – Lelis – stadion sportowy przy Szkole Podstawowej w Lelisie;

3 czerwca 2023 r. – Stanisławów – boisko przy ul. Armii Krajowej;

17 czerwca 2023 r. – Szydłowiec – teren szydłowieckiego zalewu, wejście od ul. Folwarczej;

1 lipca 2023 r. – Przasnysz – Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Makowska 23;

8 lipca 2023 r. – Węgrów – Rynek Mariacki;

15 lipca 2023 r. – Siedlce;

22 lipca 2023 r. – Radom – Muzeum Wsi Radomskiej, ul. Szydłowiecka 30;

5 sierpnia 2023 r. – Garwolin – parking przy Garwolance, ul. Olimpijska 2;

12 sierpnia 2023 r. – Opinogóra – teren zielony przy ul. Norwida 4;

19 sierpnia 2023 r. – Brzóze Małe – plac dedykowany piknikom nad wodą;

26 sierpnia 2023 r. – Sierpc – Muzeum Wsi Mazowieckiej, ul. Gabriela Narutowicza 64;

9 września 2023 r. – Żyrardów;

16 września 2023 r. – Sanniki – Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina, ul. Warszawska 142;

23 września 2023 r. – Ciechanów – błonia Zamku Książąt Mazowieckich, ul. Zamkowa 1.

Źródło i zdjęcie: Mazovia.pl