MAZOWSZE NA TARGACH MTT WROCŁAW

Kolejna, 13. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego po dwóch latach przerwy odbędzie się w dniach 4-6 marca. W części targowo-konferencyjnej Tarczyński Arena Wrocław zaprezentuje się 150 wystawców, w tym Mazowsze na stoisku nr 69.

Na stoisku Mazowsza zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego można będzie poznać najciekawsze mazowieckie destynacje, porozmawiać ze specjalistami, otrzymać przewodniki, mapy i publikacje turystyczne, wziąć udział w konkursach i dobrze się bawić oraz poznać najważniejsze argumenty, dla których warto odwiedzić nasz region.

Będą tu przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Stacji Muzeum, Crowne Plaza – The Hub, Miasta Radom, Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej Gromada, Lokalnej Organizacji Turystycznej 3 Rzek, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Świat w pigułce

Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny, znani podróżnicy i spotkania branżowe to tylko kilka z atrakcji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia. Na wrocławskich targach pojawią się ponadto przedstawiciele Hiszpanii, Niemiec, Czech, Gruzji i Adżarii oraz Litwy. Krajem partnerskim jest natomiast Bułgaria.

Tegoroczne wydarzenie zgromadzi ponad sto stoisk wystawców, którzy zachęcać będą do poznawania wyjątkowych miejsc. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław.

Festiwal Podróżników

W tym roku na Festiwalu Podróżników goście będą mogli „zwiedzić” kolorowe Indie, przemierzyć mroźną Arktykę z psem, zdobywać najwyższe szczyty świata, przenieść się na rajską wyspę Bali i do zielonej Nowej Zelandii, poznać nieokrytą Macedonię i udać się na wyprawę po Polsce.

Goście specjalni

Wśród gości specjalnych w tym roku znleźli się: Grzegorz Kapla – dziennikarz, podróżnik i pisarz, autor trzech książek i setek reportaży; Marcin Jakub Korzonek – podróżnik, instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz; Marcin Yeti Tomaszewski – jeden z najlepszych alpinistów swojego pokolenia, instruktor wspinania, autor tekstów o tematyce górskiej, bajkopisarz oraz fotograf; Tomasz Gorazdowski – dziennikarz sportowy, przez lata związany z Programem Trzecim Polskiego Radia, wielbiciel dalekich podróży, autor książek podróżniczych; Karol Nienartowicz – podróżuje i fotografuje w górach od 2003 roku. Odwiedził z aparatem ponad 45 krajów na 4 kontynentach; Adam Nitka – od ponad 12 lat wspólnie z rodziną mieszka na wyspie Bali.

Nagroda „Kryształ Turystyki”

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, a kreatywności w branży turystycznej nie brakuje! Od kilku lat przyznajemy „Kryształowe Orły” i w tym roku również przygotowaliśmy coś specjalnego. Podczas tegorocznych targów przyznamy nagrody pod zmienioną nazwą – „Kryształ Turystyki”. Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną. Jakie atrakcje odkryjemy i zaprezentujemy szerszej publiczności w tym roku? Wyniki już niedługo – 6 marca na scenie głównej Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego.

Piątek dniem branżowym

Na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu do odwiedzenia Tarczyński Arena Wrocław w pierwszym dniu targów szczególnie zachęcana jest branża turystyczna, która po rejestracji na stronie internetowej będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu za darmo. W pakiecie konferencje, warsztaty i ogrom wartościowych spotkań. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Handlowej, platformy Slowhop, Fundacji Polska Górom! oraz Ambasador Macedonii w Polsce – Ilija Psaltirov.

Raj dla dzieci

Takiej ilości atrakcji dla dzieci jeszcze wrocławskie targi nie doświadczyły! Najmłodsi są mile widziani i z pewnością nie będą się nudzić, gdyż czeka na nich festiwal niespodzianek, takich jak: Kolejkowo, czyli największa makieta kolejowa w Polsce, Foliba Music i ich kolorowe bębny z różnych zakątków Afryki, Hydropolis oraz efektowne doświadczenia związane z wodą, Movie Gate wraz z postaciami z filmów oraz oryginalnymi eksponatami i rekwizytami z najbardziej znanych produkcji, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach zaprosi dzieci do wikliniarza, stolarza, świecownika i garncarza, aby spróbowały swoich sił w rękodziele, a Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów przygotuje warsztaty i laboratoria naukowe oraz opowieści o wulkanach i zjawiskach zachodzących na naszej planecie.

Godziny otwarcia targów:

  • piątek, 4.03. – 10:00-17:00
  • sobota, 5.03. – 10:00-18:00
  • niedziela, 6.03. – 10:00-16:00

Program targów oraz ceny biletów:

www.mttwroclaw.pl

 

Źródło, zdjęcie, grafika: MTT Wrocław