MAZOWSZE NA TARGACH TURYSTYCZNYCH W ZABRZU

Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu odbędą się w dniach 21-22 kwietnia 2023 roku na stadionie Arena Zabrze.

Na ekspozycję Mazowsza przygotowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego będą składały się prezentacje i aktywności Samorządu Województwa Mazowieckiego, MROT, LOT 3 Rzeki, OST Gromada i Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Zapraszamy serdecznie na stoisko Mazowsza, na którym będzie można zapoznać się z atrakcjami regionu, najnowszymi ofertami turystycznymi, otrzymać odpowiedzi na pytania o najciekawsze destynacje, otrzymać bezpłatne mapy i przewodniki oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Targi dostępne są dla zwiedzających bezpłatnie i można je odwiedzić w piątek 21.04 w godzinach 10:00-17:00 i w sobotę 22.04 w godzinach 10:00-16:00. Mazowsze – Serce Polski zaprasza!

Targi turystyczne w Zabrzu są unikatowym wydarzeniem w skali regionu i kraju. To festiwal podróży odbywający się na terenie aglomeracji śląskiej zamieszkałej przez przeszło 2 miliony mieszkańców w bezpośrednim sąsiedztwie Gliwic, Chorzowa, Bytomia i Katowic skąd z racji bliskości i dostępnej komunikacji spodziewa się wielu odwiedzających. Wstęp na targi jest bezpłatny. Wydarzenie objęła patronatem Polska Izba Turystyki i Śląska Organizacja Turystyczna.

Co roku wśród wystawców znajdują się przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, szlaków kulinarnych, winnych, rękodzieła artystycznego, fortyfikacji, kurortów, uzdrowisk, atrakcji turystycznych, miast i regionów oraz biur podróży i hoteli z kraju i zagranicy.

W trakcie targów dla odwiedzających organizowane są liczne konkursy i atrakcje, degustacje regionalnych specjałów, występy muzyczne, warsztaty rzemieślnicze oraz warsztaty edukacyjne. Podczas imprezy odbywają się konferencje, prezentacje i odczyty. Wśród imprez towarzyszących szczególnie popularna jest : Gra Miejska angażująca nie tylko odwiedzających targi, ale również mieszkańców miasta.

Więcej informacji o targach: https://targi-zabrze.pl