MROT SZKOLIŁA PILOTÓW WYCIECZEK NA FORUMROT

W minionym tygodniu Mazowsze przez ponad 4 godziny prezentowało swoje walory turystyczne dla prawie 150 pilotów wycieczek z całej Polski podczas kursu on-line organizowanego przez Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

MROT była odpowiedzialna za wybór najlepszego do tego zadania pilota-praktyka, a okazał się nim członek MROT dr Piotr Kociszewski na co dzień organizujący, pilotujący i oprowadzający wycieczki nie tylko po Mazowszu w Biurze Podróży PITUR Piotr Kociszewski.

Założyciel i właściciel – dr Piotr Kociszewski jest geografem, absolwentem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych (specjalizacji – geografia turyzmu), a obecnie pracownikiem swojego macierzystego wydziału. Ponadto związany jest ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa VISTULA, pełniąc obowiązki prodziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji, jak i wykładowcy.

W swojej pracy łączy wiedzę teoretyczną i praktyczną, doświadczenie zdobyte dotychczas na rynku turystycznym poprzez pracę m.in. w charakterze pilota wycieczek, przewodnika, organizatora wyjazdów z osobistą pasją i zainteresowaniem bogactwem zróżnicowaniem Polski i regionów europejskich. Szczególne miejsce w tych działaniach zajmuje region Mazowsza, do którego wspólnego odkrywania Piotr Kociszewski zaprasza wraz z pracownikami swojego biura – w trakcie „podróży małych i dużych”.

Prezentacja dla pilotów wycieczek wypadła super! W komentarzach podkreślano dynamikę prowadzenia, olbrzymią wiedzę, świetne dobranie informacji praktycznych istotnych dla pilotów i dużo linków do cennych turystycznie portali oraz do przewodników, map i publikacji o Warszawie i Mazowszu. Gratulacje!

Ty też możesz zwiedzać Mazowsze z Biurem Podróży PITUR

Biuro Podróży PITUR jest firmą specjalizującą się w organizacji imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla różnych odbiorców, z czego duża ich część realizowana jest w „sercu Polski” – a więc na Mazowszu.

Głównym założeniem realizowanych na Mazowszu wycieczek jest pokazanie piękna, wyjątkowości regionu i wspólne odkrywanie jego unikatowych perełek! To nie tylko same zabytki czy elementy dziedzictwa przyrodniczego, to również spotkania z ludźmi – pełnymi pasji i w pełni identyfikującymi się ze swoją „Małą Ojczyzną”.

W miesiącach wakacyjnych można zgłosić się do wspólnych mazowieckich wędrówek:

11.07.2021 – NIEDZIELNY PLENER: PAŁACE I DWORY POGRANICZA MAZOWSZA I POŁUDNIOWEGO PODLASIA – Mokobody, Siedlce czy Korczew to nie tylko geograficzne nazwy miejscowości, ale opowieść o historii rezydencji i pałaców, częściowo dzisiaj spełniających już inne funkcje, ale także ludzi tworzących te miejsca.

31.07.2021 – MIASTO TEŻ SIĘ ZMIENIA: PŁOCK INACZEJ – FILMOWO, LITERACKO… ALE I Z ALPAKAMI…- to kolejny z wyjazdów z nowej autorskiej serii dotyczącej miast i zachodzących w nich procesów, które powodują, że nawet po raz 2,3… warto te miejsca odkrywać. W przypadku Płocka tym nowym spojrzeniem jest wspólna wyprawa z przewodnikami Duces Masovia śladem wątków filmowych i literackich, ale także dosłowne przekroczenie furtki tajemniczego ogrodu w Zespole Klasztornym Mariawitów

15.08.2021 – W NAJWIĘKSZYM SADZIE EUROPY: 700-LAT WARKI PEŁNEJ SZTUKI, JABŁKOWE AKCENTY i… SMAKI JAGODY KAMCZACKIEJ – Zapraszamy do spędzenia niedzieli w największym Sadzie Europy – tak określa się ziemię powiatu grójeckiego. Tym razem okazją do wyprawy jest 700-lat praw miejskich Warki, co łączy się z ciekawymi inicjatywami – m.in wystawą rzeźby Michała Jackowskiego. Popołudniu zapraszamy do wędrówki po Szlaku Jabłkowym – śladem lokalnych smaków.

22.08.2021 – NIEDZIELA Z HISTORIĄ: SZLAKIEM BITWY WARSZAWSKIEJ – SZLAK BITWY WARSZAWSKIEJ TO WYPRAWA W NIEODLEGŁĄ PRZESZŁOŚĆ – NIESPEŁNA STO LAT WSTECZ, KIEDY DECYDOWAŁA SIĘ PRZYSZŁOŚĆ POLSKI, A TAKŻE CAŁEJ EUROPY. TO BITWA UZNANA ZA 18. PRZEŁOMOWĄ BITWĘ W DZIEJACH ŚWIATA. WYRUSZMY ZATEM ŚLADEM TEJ HISTORII!

28.08.2021 – NIEODKRYTE PAŁACE, DWORY I CIEKAWOSTKI ZIEMI GRÓJECKIEJ ORAZ …POPOŁUDNIE Z KIELISZKIEM WINA – Tym razem zapraszamy do wyruszenia na południowe Mazowsze – na Ziemię Grójecką szlakiem dworów i pałaców, a popołudniu do odwiedzin najstarszej winnicy na Mazowszu – dokładnie o nazwie Masovia. Powstała z miłości i pasji do wina, inspirowana gruzińską gościnnością oraz włoskim dolce vita.

Więcej informacji: www.pitur.pl

Zapraszamy do zwiedzania Mazowsza!