MAZOWSZE WYGRAŁO TURYSTYCZNE MISTRZOSTWA VLOGERÓW

W VI edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną zwyciężył duet „Gdzie Los Poniesie”, który reprezentował Mazowsze. Kasia i Dawid Białowąs wygrali prezentując zdjęcia i filmy na temat „Industrialnego Mazowsza” oraz „Mikrowypraw nie tylko z Warszawy”.

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów są konkursem, w którym szesnaście województw jest prezentowanych oczami internetowych twórców, którzy odkrywają przed widzami najciekawsze i unikatowe turystyczne możliwości każdego regionu. Za nami dwa miesiące wyrównanej rywalizacji i setki inspirujących materiałów, które przekonują do turystyki po Polsce.

– Każda aktywność, której celem jest przybliżenie pięknych zakątków naszego kraju, a tym samym rekomendowanie podróży po Polsce, jest wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jestem zbudowany faktem, że podróże po Polsce cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko do miejsc ogólnie znanych, ale tych nieodkrytych, bogatych w historię, kulturę, owitych w piękno przyrody i tworzących niezwykły klimat, jaki można tylko u nas odnaleźć. Czasem tuż obok nas. Serdecznie gratuluję laureatom i uczestnikom, którzy nie tylko odkrywają niezwykłe miejsca, lecz także potrafią turystyczne emocje przekazać szerszemu gronu odbiorców – przyznaje wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.

Pierwszy raz w historii konkursu „Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów” wygrało województwo mazowieckie reprezentowane przez duet „Gdzie Los Poniesie”. – Mazowieckie to nasze województwo; tu się urodziliśmy i wychowaliśmy – komentuje udział w konkursie zwycięska para, Kasia i Dawid. – Zbierając materiały do tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów zależało nam, by odkryć na nowo nasze miejsce na ziemi, odwiedzając zarówno znane, jak i mniej typowe atrakcje i różnorodne miejsca. Nasze filmy pokazują województwo mazowieckie przekrojowo – odnajdą w nich inspiracje zwolennicy aktywnego wypoczynku, błogiego lenistwa nad rzeką, smakosze lokalnej kuchni, miłośnicy historii, przemysłu czy polskiej tradycji.

Laureaci konkursu zachęcali w konkursie m.in. do odkrywania i podróżowania szlakiem Industrialnego Mazowsza. – Cieszę się, że to co promujemy od początku roku, czyli Industrialne Mazowsze znalazło uznanie w oczach vlogerów oraz tych co głosowali. Mamy pierwsze miejsce. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mazowieckie i zachęcam do podróżowania po Mazowszu być może szlakiem industrialnym – powiedziała Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Izabela Stelmańska.

Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant województwa kujawsko-pomorskiego Marek Lewandowski, który prowadzi kanał „Ekwipunek dźwigany Codziennie”. Trzecie miejsce zajęli Angelika i Mateusz Grzegorzek – ambasadorzy województwa lubuskiego, znani jako „My na szlaku”.

– Serdecznie gratuluję zwycięzcom, ale jesteśmy dumni z prac wszystkich finalistów, gdyż za pośrednictwem stworzonych relacji udało im się pokazać atrakcje poszczególnych regionów w nieszablonowy i wyjątkowy sposób. W obecnych czasach niezwykle ważne jest, by poprzez twórców internetowych budować wizerunek Polski. Pragnę podziękować także naszym Partnerom w 16 województwach, którzy stanowili nieocenione wsparcie oraz źródło wiedzy dla uczestników. Mam nadzieję, że powstałe filmy okażą się inspiracją do podróżowania po naszym kraju w rozpoczynającym się sezonie letnim – stwierdził prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Każdy z Finalistów Mistrzostw otrzyma honorarium w wysokości 5 tys. zł netto. Laureat 1. miejsca może liczyć ponadto na 15 tys. zł, 2. miejsca – 8 tys. zł, a 3. miejsca – 5 tys. zł.

Gdzie Los Poniesie:
https://www.facebook.com/gdzielosponiesie
https://www.instagram.com/gdzielosponiesie/
https://www.youtube.com/@gdzielosponiesie

Filmy konkursowe: