MAZOWSZE Z NAJLEPSZYM STOISKIEM NA TARGACH TURYSTYCZNYCH WE WROCŁAWIU

Pierwsze w tym roku targi branżowe – Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu już za nami. To dopiero początek sezonu, a już  targowa ekspozycja Mazowsza uzyskała nagrodę za Najlepsze Stoisko spośród ponad 150 tegorocznych wystawców. To z pewnością dobry prognostyk w kontekście tegorocznego sezonu wystawienniczego. Oby tak dalej!

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z targów: z frekwencji odwiedzających, możliwości rozmów o Mazowszu i promocji regionu oraz z możliwości spotkania się podwystawców, co usprawnia i ułatwia współpracę na co dzień – powiedziała Izabela Stelmańska, Prezes Zarządu MROT.

Targi to również doskonała okazja do sprawdzenia, które wydawnictwa turystyczne z Mazowsza cieszyły się największym zainteresowaniem i jakie pytania najczęściej zadawali odwiedzający.

O ocenę sytuacji poprosiliśmy obsługę 4 „firmowych” lad wystawienniczych i oto, jakie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Stoisko MROT i Crowne Plaza:
– najpopularniejsze materiały to: mapa szlaków kajakowych Wkry, mapa szlaków kajakowych Pilicy, materiały promocyjne Warszawy,
– odwiedzający najczęściej pytali o: szlaki rowerowe, szlaki kajakowe, wypoczynek na łonie natury, serwis internetowy ModaNaMazowsze.pl.

Stoisko Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego i Lokalnej Organizacji Turystycznej 3 Rzek:
– najpopularniejsze materiały to: autorski komiks muzeum,
– odwiedzający najczęściej pytali o: lokalizacja muzeum, oferta muzeum (wiele osób nie wiedziało o istnieniu takiego muzeum w Pruszkowie, myląc je z Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi).

Stoisko Miasta Radom i OST Gromada:
– najpopularniejsze materiały to: praktyczny informator Radom,
– jeśli chodzi opytania odwiedzających to w tym wypadku bardziej aktywna była strona obsługi, która pytała odwiedzających, czy byli w Radomiu, proponowała odwiedziny Radomia „po trasie”, przybliżała tematykę symboli Radomia w nawiązaniu do wrocławskich krasnali.

Stoisko Urzędu Marszałkowskiego Mazowsze – Serce Polski i Stacji Muzeum:
– najpopularniejsze materiały to: mapy rowerowe, szlaki rowerowe i wszystko co jest związane z rowerami,
– materiały są prawdopodobnie tak dobrze przygotowane, że odwiedzający nie mieli pytań 😉
A może stało się tak dlatego, że makieta z ruchomymi kolejkami Stacji Muzeum jak zawsze robiła furorę.

Stoisko Mazowsza zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy współorganizowali ekspozycję Mazowsza we Wrocławiu:  Mazowsze serce Polski, Stacja Muzeum, Crowne Plaza Warsaw – the Hub, Miasto Radom, Gromada – Polska Marka z Tradycją, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Dzięki wspólnemu wysiłkowi osiągnęliśmy znakomite efekty. Dziękujemy i gratulujemy!

 

Opracowanie: Maciej First / Zdjęcia: MROT