MP IMPACT 2023 – PREMIERA RAPORTU MAZOVIA EVENTS IMPACT

W minionym tygodniu mieliśmy niepowtarzalną przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu MP IMPACT, które dostarczyło nam nie tylko inspirujących doświadczeń, ale także nowych spojrzeń na rozwój przemysłu spotkań na Mazowszu. Jednym z kluczowych momentów tego wydarzenia była sesja MAZOVIA EVENTS IMPACT, podczas której miała miejsce premiera raportu Mazovia Events Impact 2023, który przy współfinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki opracowała firma Celuch Consulting. Raport zaprezentował dr hab. Krzysztof Celuch, prof. SGTiH Vistula.

Oprócz raportu podczas sesji przedstawiciele Mazovia Convention Bureau (MCB) zaprezentowali osiągnięcia i działania zrealizowane w ciągu roku 2023. Była to dobra okazja na poznanie strategii oraz przyszłych planów rozwoju tej ważnej instytucji, która odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu krajobrazu wydarzeń na Mazowszu. W tym celu podczas sesji miał miejsce planel dyskusyjny poświęcony planom Mazovia Convention Bureau na rok 2024, którego ważnym elementem było podjęcie tematu współpracy różnych interesariuszy na rzecz rozwoju przemysłu spotkań, w szczególności współpracy z Warsaw Convention Bureau. W panelu udział wzięli: Dorota Zbińkowska, Dyrektor Biura MROT, Iwona Majewska, Zastępca Dyrektora Biura MROT, Mazovia Convention Bureau , dr hab. Krzysztof Celuch, prof. SGTiH Vistula, Maciej First, specjalista ds. marketingu MROT, Mazovia Convention Bureau. Panel poprowadziła Magdalena Kondas, Redaktor naczelny w MeetingPlanner.pl.

Warto podkreślić, że wieczorna gala była nie tylko okazją do relaksu i networking’u, ale również do nagradzania najaktywniejszych uczestników. Ci, którzy wyróżnili się aktywnością i zaangażowaniem, zostali uhonorowani mazowieckimi upominkami, które hojnie przekazała Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. To gest docenienia dla tych, którzy wnoszą istotny wkład w rozwój przemysłu spotkań na Mazowszu.

Podczas wieczoru nie mogło również zabraknąć wręczenia rekomendacji Mazovia Convention Bureau dla organizatorów spotkań na Mazowszu. Rekomendacje otrzymali: Furnel Travel International, Mazurkas Congress Management, DMC Poland, Tarifa Powered by Eventui, Travel Bidder Sp. z o.o., Agencja eventowa EVERAL. To symboliczne wydarzenie podkreślało znaczenie współpracy oraz inspirującego wkładu każdego z uczestników w rozwój tej dynamicznej dziedziny.

MP IMPACT 2023 z pewnością stanowił kamień milowy dla Mazowsza, umacniając jego pozycję jako atrakcyjnego miejsca dla organizacji wydarzeń. Dzięki takim inicjatywom, region ten staje się nie tylko miejscem spotkań, lecz także źródłem inspiracji i innowacji dla całej branży. Cieszymy się, że mieliśmy okazję być częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które rzuca nowe światło na potencjał Mazowsza w dziedzinie spotkań i wydarzeń.

Zdjęcia: fotograficznie.pl, Marcin Faliński