MROT NA RZECZ WSPARCIA UKRAINY

W dniu 3 marca 2022 r. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna skierowała do Wojewody Mazowieckiego pismo zgłaszając gotowość i chęć dołączenia do systemu wsparcia uchodźców w województwie mazowieckim. Mamy nadzieję, iż potencjał organizacyjny i kadrowy naszej Organizacji będzie mógł być jak najefektywniej wykorzystany, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym osobom, które szukają bezpiecznego schronienia w naszym kraju.

Poniżej pełna treść listu

Warszawa, 1 marca 2022 roku

 

Pan

Konstanty Radziwiłł

Wojewoda Mazowiecki

 

Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Warszawa, Plac Bankowy 3/5

 

W związku z wojną na Ukrainie i wywołanym przez nią kryzysem humanitarnym, Zarząd Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zgłasza gotowość i chęć dołączenia do systemu wsparcia uchodźców w województwie mazowieckim.

Kompetencje Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz zespołu pracowników w niej zatrudnionych pozwalają na ocenę, że możemy być w szczególności przydatni w prowadzeniu i dystrybuowaniu noclegów oferowanych przez podmioty działające w obszarze turystyki, w tym w szczególności przez hotele, pensjonaty, hostele, gospodarstwa agroturystyczne.

Dysponujemy samodzielnym lokalem w centrum Warszawy (ok 300m2), zespołem 8 pracowników oraz najbardziej popularnymi portalami informacyjnymi w zakresie turystyki na Mazowszu. Nasz zespół posługuje się językami: polskim, angielski, rosyjskim, ukraińskim.

Jesteśmy też otwarci na realizację innych niezbędnych zadań, które uzna Pan za właściwe, aby powierzyć nam do wykonania.

 

Zdjęcie tytułowe: Pixabay