MROT PROMOWAŁA MAZOWSZE W TELEWIZJI POLSKIEJ

Izabela Stelmańska – Prezes Zarządu MROT w bezpośredniej relacji telewizyjnej w programie „Pytanie na śniadanie” zaprosiła wszystkich widzów Telewizji Polskiej TVP2 do odwiedzenia Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu i udziału w imprezie „Polska od kuchni”.

Na miejscu wystawiały się stoiska Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tutaj publikacje turystyczne i przewodniki po Mazowszu.

Podczas wydarzenia wystawiało się 30 Kół Gospodyń Wiejskich z całego Mazowsza a na scenie odbywały się pokazy, konkursy i prezentacje kulinarne.

Podczas imprezy MROT wraz Urzędem Marszałkowskim zorganizowały konkurs wiedzy o Mazowszu. 11 śmiałych pań z Kół Gospodyń Wiejskich i jeden odważny mężczyzna stanęli w konkursowe szranki na głównej scenie. Pytania dotyczyły wyjątkowych miejsc na Mazowszu, odpowiedzi z drobnymi podpowiedziami ze strony publiczności były trafne, więc wszystkie nagrody trafiły do zawodników.

Dodatkową korzyścią dla wszystkich było zaprezentowanie zwięzłych informacji o każdej z atrakcji turystycznych, na temat których padały konkursowe pytania. Zabawa była świetna, nagrody cenne a doskonałe prowadzenie zapewnili Iwona Majewska – wicedyrektor Biura MROT i Marcin Rzońca reprezentujący Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Impreza „Polska od kuchni” miała miejsce w sobotę 31 lipca br. w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu i była realizowana oraz bezpośrednio transmitowana przez Telewizję Polską TVP2.

Zdjęcia: Archiwum MROT