NIE ŻYJE ADRIANA MACHNACZ

Z olbrzymim żalem informujemy, że odeszła od nas pełna życia, pomysłów i energii Adriana Machnacz – właścicielka Młynu Gąsiorowo, wieloletni członek MROT. Miała 38 lat, pokonał ją Covid-19. Jesteśmy w szoku! Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

Ardiana przez 13 lat związana była zawodowo z gastronomią i turystyką wiejską prowadząc ośrodek Młyn Gąsiorowo nieopodal Pułtuska. Zainicjowała powołanie Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Wiejskiej Gąsiorówka, w którym była prezesem zarządu. Z wykształcenia była ekonomistką, socjolożką i specjalistką turystyki wiejskiej. Ukończyła studia na kierunku turystyka wiejska na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. Studiowała również komunikację społeczną na wydziale socjologii Uczelni Warszawskiej im. M. Skłodowskiej – Curie.

Była pasjonatką dziedzictwa kulturowego Mazowsza. W swojej Gospodzie działającej w ośrodku Młyn Gąsiorowo promowała kuchnię regionalną północnego Mazowsza przygotowywaną wg dawnych sposobów i dawnych receptur pozyskiwanych lokalnie. Kuchnia ośrodka została dwukrotnie nagrodzona nagrodą PERŁA przyznawaną przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego za najlepsze potrawy regionalne.

Na co dzień była wulkanem pomysłów, pozytywnej energii i optymizmu, którymi dzieliła się ze wszystkimi dookoła. Taka pozostanie w naszej pamięci, choć nie możemy pogodzić się z tą stratą.