NOCNE ZWIEDZANIE

Zwiedzanie nocą może być satysfakcjonującą przygodą. Warto spróbować tej formy poznawania ciekawych miejsc, aby przeżyć niesamowite emocje. To z pewnością dobra forma zwiedzania dla tych, którzy nie przepadają za gwarem i tłumem turystów. Co warto wiedzieć o takiej formie poznawania otoczenia i zabytków? Gdzie w Polsce można zwiedzać nocą?

Zwiedzanie nocą – przygotuj się

Zwiedzanie po zachodzie słońca z pewnością spodoba się wielu osobom. Klimat jest zupełnie inny, niż w przypadku zwiedzania w dzień. Taka forma nie jest jeszcze zbyt popularna, co sprawia, że grupy są małe. Dlatego właśnie można podziwiać widoki w spokojnej atmosferze, bez hałasu i pośpiechu. Te zalety na pewno przemówią do osób, które nie przepadają za dużymi grupami turystów i napiętym harmonogramie zwiedzania. Na taką wyprawę po zmroku trzeba się odpowiednio przygotować. Dzięki temu przygoda będzie nie tylko satysfakcjonująca, ale również bezpieczna i przebyta w komfortowych warunkach.
Na nocne zwiedzanie trzeba zabrać ze sobą:

• Źródło światła – bez dobrej latarki nocne zwiedzanie nie będzie ani przyjemne, ani tym bardziej bezpieczne. Dzięki dobremu oświetleniu osoba zwiedzająca widzi dużo więcej, co oczywiście ma duży wpływ na komfort zwiedzania.
• Wygodne obuwie – najlepiej takie na płaskiej podeszwie. Dzięki temu pokonywanie długich tras nie będzie problemem i nie skończy się niebezpiecznym upadkiem czy urazami. W wygodnym obuwiu można skupić się na pięknych widokach i nie przejmować wygodą, ponieważ komfort będzie zapewniony.
• Preparat na komary – warto mieć go przy sobie, jeśli nocne zwiedzanie obejmuje wędrówki po otwartych terenach. Ciężko jest skupić się na słowach przewodnika, jeśli uciążliwe komary atakują a osoba zwiedzają wie, że nie jest w żaden sposób chroniona. Dobry środek na komary to konieczność.

Miejsca na nocne zwiedzanie

W Polsce jest coraz więcej miejsc, które można zwiedzić po zmroku. Oto kilka z nich:
– Twierdza Modlin,
– Zamek Czersk,
– Zamek Ogrodzieniec,
– Nocny Bieg przez Pustynię Błędowską podczas Juromani,
– Zamek Książ,
– Nocne zwiedzanie Fortów w Toruniu,
– Nocleg w Kopalni w Wieliczce,
– Rejs po Odrze we Wrocławiu nocą,
– Wieczorne rejsy po Wiśle w Warszawie,
– Festiwale Światła w Toruniu i Łodzi.

Już 14 sierpnia na Zamku w Czersku odbędzie się Noc Spadających Gwiazd. Zapraszamy!

Wszystkie te propozycje to gwarancja przyjemnego spędzenia czasu. Niektóre z nich, takie jak rejs po Odrze, doskonale nadają się na romantyczną randkę. Klimat nocnego zwiedzania jest niesamowity. Z pewnością warto chociaż raz spróbować tej formy, aby zaznać niesamowitych emocji. To również dobra okazja do wyciszenia się i relaksu, podziwiania świata w zupełnie innej odsłonie.

Zdjęcie: Zamek Czersk

Źródło: www.WaszaTurystyka.pl